Kaubandus-Tööstuskoda asutas Riigikaitse Edendamise sihtasutuse

18. juuni 2004, 14:29

Täna allkirjastati Kaubandus-Tööstuskojas pidulikult Riigikaitse Edendamise Sihtasutuse asutamisotsus.

Sihtasutuse asutajateks on Eesti Vabariik ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda. Selle loomise initsiatiiv tuleb Kaubandus-Tööstuskoja juhatuselt ning seda toetavad Kaitseministeerium ja Kaitseväe Peastaap.

Sihtasutuse eesmärgiks on Kaitseväe ja Kaitseliidu infotehnoloogilise varustatuse ja väljaõppe toetamine ning kaitseväelaste ja kaitseliitlaste haridustaseme tõstmisele kaasaaitamine. Sihtasutuse esmaseks tegevusteks saab Kaitseväe väeosade Väljaõppekeskuste arvutiklasside varustamine infotehnoloogilise riist- ja tarkvaraga ning kaitseväelaste ja kaitseliidu liikmete arvutialase alg- ja tavaõppe korraldamine. Kolme aasta jooksul on plaan annetuste korras rajada arvutiõppe klassid kuues väeosas.

?Loodav sihtasutus toob kaitseväe arengusse olulise lisamõõtme,? ütles kaitseminister Margus Hanson sihtasutuse loomist kommenteerides. ?Kaasaegselt haritud ja tsiviilisikutega tihedas kontaktis olev kaitseväelaste kaader suudab oluliselt paremini sobituda rahuaja ühiskonda ning võita seeläbi kodanike usaldust ja austust.?

Sihtasutuse idee üks autor, Kaubanduskoja juhatuse esimees Toomas Luman: ?Loodava sihtasutuse näol on laiemas perspektiivis tegemist ühiskondliku sidustamisega - eesmärk on tuua riigikaitsesse rohkem kodanikualgatust ning samas tagada ajateenijatele ja kaadrikaitseväelastele võimalus omandada kaasaegseid, tsiviilelus vajaminevaid oskusi?.

?Eesti riigi kaitse on kogu rahva ühine ülesanne, Kaubandus-Tööstuskoja initsiatiiv kaasab sellesse veelgi rohkem Eesti ärieliiti, kelle hulgas on juba praegu palju reservohvitsere,? sõnas viitseadmiral Kõuts. ?Tänapäeva lahinguväljal on infotehnoloogial kaalukas roll, seetõttu on koostöö alustamisel just selles valdkonnas ka suur sümboolne tähtsus.?

Kaubandus-Tööstuskoda kannab sihtasutuse sihtkapitali 100 000 krooni. Sihtasutuse edasine finantseerimine toimub annetuste korras. Sihtasutuse nõukogu on viieliikmeline ning sinna kuuluvad Kaitseminister, Kaitseväe juhataja ning Kaubandus-Tööstuskoja esindajad.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing