Ülevaade tänastest ajalehtedest

18. juuni 2004, 08:34

Eesti Päevaleht:

Taimetoodangu inspektsioon leidis hiljuti Eesti Raudtee Lõuna-Ameerikast sisse toodud raudteeliipritest tiivulise kahjuri.

Mais pankrotistunud Alexela Oili esimeselt võlausaldajate koosolekult tulid ettevõtte omanikud positiivses meeleolus ? endiselt loodetakse pankrotis ettevõtte ligi 178 miljoni kroonist võlakoormat vähendada, et siis vanal viisil jätkata.

Mais kallines juhiloa tegemine autokoolides umbes 20 protsenti, kuna Euroopa Liitu astumisel hakkas juhikoolitusel kehtima 18protsendine käibemaks. Sellest tulenevalt tuleb taotlejatel nüüd arvestada 7000?10 000-kroonise väljaminekuga.

Eesti põllumajandusministeerium otsustas Euroopa Liidu (EL) survel lõpetada mehaaniliselt konditustatud lihamassi (MDM) sisseveol eristuse taotlemise. See tähendab, et enam ei tohi Eestisse tuua ELi riikidest ühtegi grammi MDMi.

Postimees:

Kui Tallinna peaks tabama katastroof, ei vali see linna hiilimiseks ilmselt mitte õhu- või mereteed, vaid ründab arvukate raudteeharude kaudu või kahest viitsütikuna ohtlikke aineid täis lastitud kaubajaamast.

Kuigi Eesti toit on Euroopa Liidu keskmisest hinnatasemest kolmandiku võrra odavam, on siinsed toiduained siiski märksa kallimad kui teistes Ida-Euroopa riikides, näitas Eurostati äsja avaldatud hinnavõrdlus.

Paljud eile hinnetelehti või lõputunnistusi välja trükkida üritanud koolid sattusid silmitsi probleemiga, et Eesti Hariduse Infosüsteem kas ei lase andmeid sisestada, on aeglane või suisa kinni jooksnud.

Bussitootja ja liikumispuuetega inimeste ühingu juht süüdistavad vassimises Tallinna abilinnapead Toomas Vitsutit, kes põhjendas mugavamate madalapõhjaliste busside ostmatajätmist nende nõrga vastupidavusega.

SL Õhtuleht:

Eesti Lastevanemate Liit nuriseb Õllesummeri reklaami üle. Lapsevanemad leiavad, et sinna joonistatud tegelased sarnanevad populaarse joonisfilmi «Lotte» omadega. Festivali korraldaja ja tarbijakaitseamet pole lastevanematega sugugi nõus.

Pärnu Postimees:

Eilsel linnavara suulisel enampakkumisel leidis ostja Pärnu linnale kuuluva Suur-Jõe 57 kinnistu hoonestusõigus, selle omandanud Tirsi Kinnisvara Halduse AS kavandab supermarkti ehitamist.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing