Tallink otsustab börsile mineku aasta lõpus

Annika Matson 22. juuni 2004, 00:00

?Otsustame börsile mineku aasta lõpus,? kinnitas Mehtonen Äripäevale.

Ta lisas, et kui otsustatakse selle aasta lõpus börsile mitte minna, siis vaadatakse asi uuesti üle jälle tuleval aastal. Mehtonen toonitas, et mingeid plaane veel valmis ei ole.

Soome Kauppalehtile antud intervjuus lausus Mehtonen, et Tallink võtab börsile mineku arutlusele oktoobris, selleks ajaks on teada, kuidas suvine müük on sujunud ja kuidas hakkab tulevik kujunema. ?Börsile minek ei sõltu siiski vaid selle aasta tulemustest, vaid ka investeeringute rahastamise vajadusest,? möönis Mehtonen.

Ta lisas, et nad ei ole seadnud mingeid eesmärke, et kasum peab olema mingi konkreetse suurusega ja siis minnakse börsile.

Mehtonen toonitas, et täna pole enam vahet, kas ettevõtte noteeritakse Helsingi, Tallinna või Riia börsil, sest nad kõik kuuluvad OM HEX gruppi.

Tallinki finantsaasta lõpeb augusti lõpus. Mehtoneni sõnul vaadatakse majandusaasta lõpus, milliseid investeeringuid on vaja tulevastel aastatel teha ja palju selleks raha kulub.

Tallink on börsile minekust juba väga konkreetselt rääkinud ühe börsiga ? Helsingi HEXiga ? ning sisuliselt on ka prospekt juba valmis, ütles Tallinki investorsuhete juht Marek Mägi Äripäevale mullu septembris.

Küsimuse peale, kes võiks olla esmaemissiooni korraldaja, märkis Mägi, et algseid IPO ettevalmistusi on aidanud teha ning senine finantsnõustaja on olnud ABN Amrole kuuluv Alfred Berg.

Mis võiks kujuneda esmaemissioonil Tallinki aktsia hinnaks, Mägi toona spekuleerida ei julgenud.

Ühispanga aktsiamaakler Karoli Kirber sõnas, et eelmisel nädalal müüs pank Tallinki aktsiat 100 krooniga. Aktsia hind sõltub tema sõnul ka kogusest.

Hetkel Ühispangas Tallinki aktsiaid enam müügis pole. ?Tallinki vastu on viimasel ajal elavat huvi üles näidanud nii kodu- kui ka välismaised investorid, sest kuuldused börsile minekust üha levivad,? märkis Kirber.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:33
Otsi:

Ava täpsem otsing