Asutati pakendite taaskasutamisorganisatsioon

Liis Kängsepp 28. juuni 2004, 11:54

Kaupade tootjad ja importijad moodustasid pakendite üleriigilise kogumise ja ümbertöötlemise korraldamiseks taaskasutusorganisatsiooni.

Esmaspäeval kirjutasid mitmete suuremate ettevõtete esindajad alla Eesti Taaskasutusorganisatsiooni (ETO) asutamislepingule.

ETO on mittetulundusühing, mis koordineerib ja rahastab oma liikmete ning klientide pakendimaterjalide kogumist ja taaskasutamist. ETO-ga võivad liituda kõik pakendiettevõtjad - pakendite tootjad, kaupade importijad ja -tootjad ning kaubandusettevõtted.

Kuigi ETO poolt koordineeritav pakendite kogumissüsteem peaks käivituma alles järgmise aasta 1. jaanuarist, tehakse ettevalmistusi juba praegu.

Organisatsioon sõlmib lähiajal lepingud oma liikmete pakendite kogumiseks kohalike omavalitsuste ning jäätmekäitlusettevõtetega, milles lepitakse kokku kogumise viisid, kohad ning hinnad.

ETO on avatud liikmete vastuvõtuks kuni 28. juulini. Hilisemad liitujad on organisatsiooni kliendid, kes saavad teenuseid liikmetega võrdsetel alustel.

ETO asutajad on Põltsamaa Felix AS, Tallinna Piimatööstuse AS, Valio Eesti AS, Tetra Pak Estonia AS, Elopak OY Eesti filiaal, Unilever Eesti OÜ, Liviko AS, Onistar AS, Liiwi Heliis AS, Kaupmees Ko AS, Procter Gamble Eastern Europe Inc. Eesti filiaal, Raisio Eesti AS.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing