Kalev põhjendab finantsinspektsiooniga peetava vaidluse salastamist

28. juuni 2004, 15:11

Kalevi vaidlust finantsinspektsiooniga ja kohtuistungite salastatust selgitab ettevõtte jurist Allan Viirma, tekst järgneb muutmata kujul.

Täna ÄP OnlineŽis avaldatud teates 'Kalev taotles kohtult oma kaebuse arutelu salastamist' märgitakse, et 'Kalev nõuab kohtus finantsinspektsiooni 21. aprillil langetatud otsuse tühistamist, millega inspektsioon kohustas avalikustama erikontrolli aruannet ning tegi Kalevile trahvi'.

Tegelikult ei kohustanud inspektsioon vaidlustatud 21.04.2004 väärteoasjas tehtud otsusega ASi Kalev erikontrolli tulemusi avaldama. Vaidlustatud otsusega määrati ASile Kalev trahvi, kuna finantsinspektsioon leidis, et AS Kalev on viimase avaldatud majandusaasta aruande koostamisel ja info börsil avaldamisel rikkunud aruande koostamiseks ning info avaldamiseks sätestatud nõudeid.

AS Kalev vaidlustas otsuse, kuna leiab, et määratud trahv ei ole põhjendatud ning aruanne vastab sätestatud nõetele. Erikontrolli tulemuste kokkuvõtte on AS Kalev börsi reegleid järgides avaldanud ning selles osas vaidlust inspektsiooniga ei ole.

Kuna tegemist on väärteoasjaga, siis toimub menetlus kohtus väärteomenetluse seadustiku alusel. Kui ei ole teisti sätestatud, kohaldatakse väärteomenetluses ka kriminaalmenetluse sätteid. Vastavalt kriminaalmenetluse koodeksi § 17 lg 2 p 1 võib kohus istungi kuulutada kinniseks ärisaladuse hoidmiseks.

Käimasolev vaidlus puudutab ASi Kalev majandus- ja finantsnäitajaid, samuti erinevaid tehinguid ASi Kalev lepingupartneritega. Sellised andmed on suures osas ASi Kalev ärisaladus. Kohtuistungi kinniseks kuulutamist taotleski Kalev oma ärisaladuse kaitseks.

Kohtuistungi kinniseks kuulutamise taotlusele finantsinspektsioon vastu ei vaielnud. Ärisaladuse kaitsmises ei ole midagi erandlikku ning sellel eesmärgil kohtuistungi kinniseks kuulutamine ei kahjusta ka kellegi huve.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing