Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EPL: Riigikogu lihtsustas saarte liinide hankeid

30. juuni 2004, 09:18

Üleeile vastu võetud riigihangete seaduse parandus võimaldab Tallinna Sadamal korraldada saarte liinidele reisijateveo konkurssi lihtsustatud korras.

Juhul kui president selle seaduseparanduse välja kuulutab, ei pea Tallinna Sadam oma raske ülesande täitmiseks ? sõlmida 1. oktoobriks Heltermaa?Rohuküla ja Virtsu?Kuivastu liinil reisijateveo lepingud ? korraldama riigihanget, kirjutab Eesti Päevaleht.

Praegu on Tallinna Sadam väga raskes olukorras, et leida selleks tähtpäevaks pakkujat. Pealegi on ohus pakkumise õiguspädevus, kuna võidakse rikkuda kehtivat riigihangete seadust, et täita majandusminister Meelis Atoneni korraldust leida 1. oktoobriks uus operaator.

Tallinna Sadama juhatuse esimees Mart Tooming ei varja, et läbirääkimised saarte liinide operaatori leidmiseks käivad täie hooga. Ja et üks võimalikest kandidaatidest on ka Saaremaa Laevakompanii (SLK), kes praegu saarte vahel opereerib. Tooming aga ei soovi kergitada saladuskatet läbirääkimiste lehel olevatelt firmadelt, rõhutab vaid, et lahendus peab tulema suvekuude jooksul.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing