Estonian Airi lendudele saab end ka eelmisel päeval registreerida

01. juuli 2004, 14:38

Estonian Air pakub alates tänasest võimalust Estonian Airi liinilendude reisijail registreerida end lennupäevale eelneval päeval ajavahemikus kell 12-21.

Nii saab vältida eelkõige varahommikustel lendudel lennule registreerimise järjekorras seismist, teatas ettevõte.

Eelmisel päeval lennule registreerimine on soovituslik ja suunatud eelkõige käsipagasiga reisijatele. Kui reisija on oma pileti registreerinud ja vajadusel ka pagasi ära andnud eelmise päeva pärastlõunal, kui lennud ei välju nii väikeste vahedega ja seega on ka vähem reisijaid järjekordades, on soovitav olla lennujaamas vähemalt 40 minutit enne väljalennu aega.

Lennujaamas tuleb minna otsejoones turvakontrolli, ületada riigipiir ning olla lennule minekuks valmis 20 minutit enne väljalendu. Kui reisija hommikul lennukile mingil põhjusel ei jõua, jääb tema lennule registreeritud pagas Tallinnasse ja pilet loetakse kasutatuks.

Varahommikul väljub Tallinnast ainuüksi Estonian Airi viis 113-kohalist lennukit, lisaks ka CSA suur reaktiivlennuk ning ka Finnairi lennuk suhteliselt väikeste vaheaegadega. Arvestades reisijate suurt arvu neil reisidel ja lennule minemiseks vajalike protseduuride - reisija ja tema pagasi lennule registreerimine, pagasi lennukile saatmine, reisija turvakontroll ja piiriületus ning seejärel lennukile minek - jaoks kuluvat aega, soovitavad nii Estonian Air kui ka Tallinna lennujaam olla lennujaamas üldjuhul poolteist tundi enne lennuki väljumist. Lennujaamas tuleb esmajärjekorras registreerida end lennule. Tallinna lennujaamas lõpeb check-in 35 minutit enne lennuki väljumisaega.

Tallinna lennujaama läbivate reisijate arv on paari viimase aasta jooksul kahekordistunud. Juunis läbis Tallinna lennujaama üle 92 000 reisija. Estonian Airi reisijate arv kasvas juunis üle 40% ja ainuüksi 30. juunil teenindas Estonian Air 2296 reisijat.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing