Reede 24. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

GNT Eesti poolaasta käive kasvas 43 protsenti

01. juuli 2004, 11:03

Arvutikaupade ja koduelektroonika hulgimüüja GNT Eesti AS poolaasta käive oli 310 miljonit krooni, kasvades eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 43%.

Ühikuliselt kasvas müük 50% võrra ehk arvutikaupu müüdi 1,5 korda rohkem kui mullu samal ajal, enim kasvas koduelektroonika müük, teatas ettevõte.

Anti Kuiv ütles järsult suurenenud käivet kommenteerides, et arvutikaubad on tänu soodsatele hindadele leidnud ettevõtete kõrval tee ka inimeste kodudesse: 'Kõik kodudes ja ettevõtetes toimuvad arengud ja trendid kajastuvad väga selgelt ka meie müüginumbrites.'

'Meil on hea ülevaade ka Läti ja Leedu arengutest, huvitav on vaadata tarbimiseelistusi. Näiteks Eesti tarbija eelistab tunnustatud tootjaid ja vähe töökindlaid seadmeid naljalt ei osta,' lisas Kuiv.

'GNT Eesti kui suurima hulgimüüja müügitulemused näitavad otseselt trende kogu Eesti arvutikaupade turul, suurt müügikasvu toetavad eelkõige eratarbijate kopsakad krediitkaartide limiidid,' ütles Kuiv. Suurima hüppe on Kuiva sõnul GNT Eesti müügis teinud kodukasutajale mõeldud DVD mängijad, neid müüdi 300 korda rohkem, kui mullu poole aastaga, nõudlust on mõjutanud DivX formaadi lai kasutus.

Kümme korda enam müüdi modemeid ja kõrvaklappe. Modemite müügikasvu on põhjustanud eelkõige asjaolu, et kodudesse on jõudnud massiliselt ADSL ühendusi, internetiühendusi ja koduarvuteid. Oluliselt on laienenud GPRS modemite, mis lasevad kasutaja internetti kõikjal, kus olemas mobiililevi, kasutus. Müüdud kõrvaklappidest on 1/3 on koos mikrofoniga, nende põhiline kasutusala on helifunktsiooniga suhtlustarkvara Skype. 'Ilmselt on tõesti ainult aja küsimus mil Skype"i kasutus telekomifirmad raskesse seisu viib,' ütles Kuiv.

Digikaamerate müük jätkab kasvu, lõppenud poolaastal suurenes see 5 korda, samas on kaamerate lisade müük kasvanud koguni 7 korda. Kaamerate valik nii mudelite kui ka brändide osas on aga aasta jooksul märkimisväärselt muutunud. Kaamerate müügikäive on kasvanud 4 korda, määravad tegurid on nii hinnalangus kui ka odavamate kaamerate osakaal. Digikaamera keskmine hind on aastaga langenud 30%.

Traadita võrgu seadmeid nii kodu- kui ka ärikasutuseks müüs GNT Eesti 6 korda enam. WiFi tarbija on aru saanud, et kvaliteetse ühenduse tagab vaid kvaliteetne toode. WiFi kvaliteeti näitab Standard for Wireless Fidelity, samas pakutakse Eesti turul väga palju standardile mittevastavaid tooteid. Alguses vaadatigi Anti Kuiva ütlust mööda rohkem hinda, kuid nüüd vaadatakse rohkem kvaliteeti. Vastavalt sellele on GNT Eesti ka oma tooteportfelli kujundanud. Võrguseadmete osas on aga kasvu oodata veelgi ja seda eelkõige läbi lisaantennide kasutuselevõtu ? need tagavad stabiilsema ühenduse ja laiema leviala.

Andmeturvetarkvara litsentside müük on kasvanud 6 korda. Viimastest müüakse Symanteci tooteid, müük jaguneb järgmiselt: 40% OEM (kasutaja ostab koos uue arvutiga), 50% litsentsid (ettevõtted ja juriidilised isikud ostavad tarkvara kasutusõiguse) ja 10% jaemüüki (tarbija ostab kauplusest 'karbitoote').

Mobiiltelefonide, multimeediatoodete, kombineeritud seadmete (CD-RW+DVD) müügi kasv oli mullusega võrreldes 5 korda ja DVD-lugejail ja -kirjutajail 3 korda.

Moodsaimat tehnoloogiat monitoride alal, plasmamonitore, müüdi täpselt 2 korda enam. 'Enamik meilt ostetud plasmaekraanidest lähevad avalikesse kohtadesse reklaami näitamiseks. Kodudesse ei ole neid veel suurel määral ostma hakatud. Kõige suurem müüdud plasmaekraan oli diagonaaliga 63 tolli, enamik aga 42 tolli,' ütles Kuiv.

Pihuarvutitel on välja kujunenud oma kindel tarbija - neid kasutatakse järjest enam laevanduses (lootsidele), põllumajanduses ja kaubanduses. Eestis on mitu firmat, kes on pihuarvuteile kirjutanud spetsiaalset tarkvara.

Kahaneva müügiga tooted on kineskoopmonitorid (CRT), neid tulevad asendama vedelkristallmonitorid (LCD), CD-ROM seadmete turuosa võtavad üle DVD kirjutajad ja kombineeritud seadmed. Värvilisi tindiprintereid asendavad värvilised multifunktsionaalsed seadmed, kus on koos printer, skanner ja koopiamasin. Samuti asendab värvilist tindiprinterit värviline laserprinter. Odavaim värvilaser läheb täna maksma 6000 krooni ümber, keskmine hind on aastaga langenud 30%.

GNT Eesti AS on Eesti suurim arvutikaupade hulgimüüja. GNT Eesti käive oli 2003. aastal 505 miljonit krooni, ettevõte annab tööd 43 inimesele. GNT Eesti esindab kaubamärke nagu Hewlett-Packard, IBM, Samsung, APC, 3Com, Canon, Fujitsu Siemens, Hitachi, Kingston, LG, Microsoft, NEC, Sony, Toshiba, Avocent, Linksys, 3M jt. GNT Eesti AS kuulub Baltikumi ja Soome suurimasse arvutikaupade hulgimüügigruppi GNT Grupp.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing