Balti nimekirja lisandusid Baltika, SAF Tehnika, Vilniaus Baldai ja Vilniaus Vingis

Annika Matson 02. juuli 2004, 00:00

Uued firmad indeksis on Leedu firmad Vilniaus Baldai ja Vilniaus Vingis, Läti firma SAF Tehnika ja Eesti Baltika.

Eesti, Läti ja Leedu börsiettevõtted jäävad endiselt juriidilises mõttes noteerituks oma koduturgudel, kuid neid hakatakse nüüdsest kuvama ühise Balti nimekirjana, teatas Tallinna börs.

Balti ühisturu käivitamine on seotud uue kauplemisplatvormi kasutuselevõtuga Eestis ja Lätis septembri lõpus. Põhja- ja Baltimaade ühine kauplemissüsteem võetakse Vilniuses kasutusele 2005. aastal.

?Baltikumi nähakse ühtse investeerimispiirkonnana ning meie eesmärk on enne Põhja- ja Baltimaade kauplemisplatvormi kasutuselevõttu ühendada turgusid nii palju kui võimalik,? ütles OMHEXi Balti operatsioonide president Gert Tiivas.

Seni on Balti nimekirjas vaid kolme börsi põhinimekirjade firmad. Septembri lõpust koonduvad ühistesse Balti nimekirjadesse ka Eesti, Läti ja Leedu I-ehk lisanimekirjad ning võlakirjade nimekirjad. Samal ajal käivitatakse ka Balti indeks, millest saab peamine Balti väärtpaberituru liikumise näitaja. Indeks saab olema kapitalisatsiooni põhine ning hakkab koosnema kõigist Balti põhinimekirja aktsiatest. Indeksi ajalugu arvutatakse tagasi aastasse 2000.

30. juuni seisuga oli Balti põhinimekirja turuväärtus 5,09 miljardit eurot.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:34
Otsi:

Ava täpsem otsing