Reisiks vajalikke vahendeid saab ka rentida

Tiit Reinart 02. juuli 2004, 00:00

Kuigi suviti näeb üha enam ratastel majakesi ehk matkaautosid Eestimaa teedel vuramas, pole nende reisimisvahendite rendivõimalusi siinmail just palju.

Interneti otsimootoritesse märksõna ?matkaauto? sisestades? ?Tuleb kaks vastet,? pakub Sir Autorendi juhataja Hannes Luht, kui talle olukorda kirjeldan. ?Kuna matkaauto on tavalistest sõiduautodest kallim, siis ei saa ka selle rendihind olla odav,? ütleb Luht põhjuse, miks matkaautode rentimine siinmail kuigi levinud pole. Auto on kallis, sisustus on kallis, kõik see kulub, nii et matkaauto puhul võrdlust tavalise sõiduautoga hästi teha ei kannata. Kuna matkaautol on oluliselt rohkem lisaseadmeid, tuleb need enne järgmist klienti kindlasti üle kontrollida ja vajadusel remontida.

Matkaautos, mille Sir Autorendist kasutada saab, on viis sõidu- ja magamiskohta. Autos on gaasipliit, külmik, du?? ja kassett-WC. Veepaagi maht 120 liitrit, heitveepaagi maht samuti 120 liitrit. Elektriseadmed töötavad 12 V või/ja 220 V pingega. Lisaks kaks ballooni gaasi ja WC kemikaalid.

Autot renditakse alles mullu detsembrist, nii ei oskagi Luht öelda, kas matkaauto puhul on tegu rohkem suvemasina või aastaringselt populaarse sõidukiga. Esialgsed kogemused ütlevad vaid seda, et talvel ja varakevadel eriti nõudlust polnud. Suve alguses tekkis juba rohkem huvilisi. Matkaautot saab rentida autorendi üldtingimustel.

?Inimesel peab ikka vanust olema natukene ja kogemusi,? ütleb Luht. ?Masin on suhteliselt suur ja eeldab ikka mingisugust tunnetust, et sa tead, kuidas ja kuhu sa võid temaga sõita.? Sir Autorendi pakutava matkaauto eelis on see, et seda autot tohib juhtida B-kategooria juhilubade omanik, sest täismass ei ületa 3500 kilo. Suurema täismassiga masinad eeldavad juba järgmise kategooria lube.

Kui vabalt klient ennast renditud matkaautos tunda võib? ?Ära tee midagi sellist, mida sa ei teeks oma autoga,? võtab Luht lühidalt kokku. ?Kui sa oma autoga raudteed ületades ei hüppa sealt üle, siis ära rendiautoga ka seda tee.? Rendiautos elamine on nagu elamine oma kodus, usutavasti inimesed oma kodus ei lõhu ega lõigu mööblit jne. Õnnetuste eest pole muidugi keegi kaitstud ja kindlustuse omavastutus on 8000 krooni.

Paraku on matkaauto puhul see kurb moment, et lõhutud lisavarustuse asemele pole uut võimalik Eestist soetada. Peale selle on detailide hinnad sellised, mida Sir Autorendi mehed ei taha hästi mainidagi. Niivõrd ebameeldiv teema, et parem sellega mitte kokku puutuda. Sir Autorendil oma matkamasinaga seni probleeme pole olnud, ent mehed teavad teiste kogemuste järgi öelda, et ühed enim uuendamist vajavad detailid pidid matkaautodel ja haagissuvilatel olema plastikust küljeaknad.

?Eesti inimene teeb oma puhkuseplaanid viimasel minutil,? iseloomustab Luht. ?Kui tal algab puhkus 1. juunil, teeb ta ka plaanid 1. juunil.? Siis aga ei pruugi matkaauto enam saadaval olla. Võib muidugi juhtuda, et veab ja auto on vaba, aga selle peale lootma jääda ei saa. Praegu on matkaauto juba enam kui pooleks suveks välja müüdud.

Kes näiteks rattasõitu armastab ja kel vändatavat kaherattalist pole, saab ka seda rentida. Paljud turismitalud pakuvad lähiümbruses ringiväntamiseks rattarendi teenust. Ratast saab rentida ka nendega kauplevatest firmadest, Tallinnas näiteks Velo poest.

Kes aga vändata ei viitsi, ent ometi tahab kaherattalise seljas lasta endale suvist tuuleõhku näkku suhiseda, sel tasub ringi kiigata autorentijate pakutava seas. Nt OÜ ASAP valikust leiab ka rollereid.

Kui tulemas pidu pika laua ümber, pole tarvis ise mööblimeistriks hakata ? ka laudu ja pinke saab väliüritusteks rentida, nt OÜst Staford. Kui pidu toimub koos bändiga, tasub lavade ja tantsupõrandate rentimiseks otsida üles firma nimega Lavad ja Telgid. Laste elu lõbusaks tegemiseks võib tuua peopaigale batuudid, vedru- ja elektrikiiged ning elektriautod.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:25
Otsi:

Ava täpsem otsing