PM: Jõhvi elanikud protestivad asfaldiseadme vastu

06. juuli 2004, 09:54

Kakskümmend Jõhvi valla elanikku protesteerivad ASi Talter hiljuti paigaldatud asfalditehase müra ja haisu pärast ning ähvardavad ettevõtte kohtusse anda.

Juunis Jõhvis asuva ASi Talter territooriumile paigaldatud asfalditehase müra on ajendanud kahtkümmet Tammiku asula elanikku alla kirjutama kirjale, milles nad kritiseerivad ettevõtet kirjutab Postimees.

Läinud nädalal esitas protesteerijate eestvedaja Tatjana Kertjanova asfalditehase saastekahtlusel kaebuse keskkonnainspektsiooni.

Ida-Viru keskkonnainspektsiooni juht Andrus Simson ütles, et inspektorid külastasid valda, kuid selgus, et ettevõttel on kõik vajalikud dokumendid olemas ja tehase saastenormid lubatu piires.

«Meie vaatevinklist on Talteril kõik korras. Esmast keskkonnaalast saastamist seal ei täheldatud. Müra suhtes edastasime kaebuse tervisekaitsetalitusele,» sõnas Simson.

ASi Talter Virumaa osakonna juhataja Olari Vainokivi oli elanike vastuseisust teadlik, kuid väitis, et tehas elanikke oluliselt häirida ei tohiks. Mobiilne asfaldivalmistamise seade on paigaldatud vastavalt kõikidele kooskõlastustele, ütles Vainokivi. «Tehas müriseb nagu mis tahes traktor või auto.»

Vainokivi selgitas, et seade töötab suletud süsteemina ning mingit õhusaastet selle töötamise ajal ei teki.

Vahetult tehase kõrval elav naisterahvas, kes palus ajalehes oma nime mitte avaldada, kurtis eelkõige vibratsiooni ja müra pärast.

Tehasest ligi 100 meetrit eemal asuva Jõhvi vallavalitsuse ruumides tehase müra ega haisu tunda pole, kinnitas vallavanem Raimo Kivimäe. «See tehas töötab nii, et pole ei suitsu ega haisu,» rääkis ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing