Laupäev 10. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

SLÕL: Pedagoogikaülikool küsib paberite vormistamise eest raha

06. juuli 2004, 09:55

Tallinna Pedagoogikaülikool on kõikidelt sisseastumisavalduse toonud tudengikandidaatidelt nõudnud 50 krooni.

Ülikool põhjendab raha küsimist sellega, et sisseastumiseks tuleb täita hulk pabereid ja kuidagi peab ju inimestele lisatöö eest tasuma, kirjutab SL Õhruleht.

50 krooni nimetatakse riigilõivuks. Selle eest saavad sisseastujad ülikoolis vajalikke dokumente paljundada ja kinnitada.

Pedagoogikaülikooli vastuvõtukomisjonis kinnitatakse, et kõik tehakse just üliõpilaskandidaatide huvides: «Teeme tasuta koopiad, oleme nõus sellega, et nad vahetavad eriala mitu korda - me tuleme igati neile vastu.»

Vastuvõtu peaspetsialist Aili Aben väidab, et Pedagoogikaülikool on raha küsinud juba viis aastat ja see ei tohiks kellelegi uudisena tulla.

Info on üleval ka kooli koduleheküljel ning fuajees. «Igal koolil on õigus kehtestada tasu sisseastumispaberite vastuvõtmise eest, aga praegu oleme meie ainsana seda teinud. Selle tõttu oleme ka igal aastal ajakirjanduse huvi alla sattunud,» nendib Aben.

«Ei, Tartu Ülikool ei ole kunagi sisseastumise eest raha küsinud,» lausub Tartu Ülikooli vastuvõtutalituse spetsialist Aime Randveer. Sisekaitseakadeemia infost kõlab samuti vastuseks kindel ei. Tallinna Tehnikaülikooli vastuvõtutalituse juhataja Aive Pihti mäletamist mööda küsis ülikool tõesti 3-4 aastat tagasi vormistamistasu 50 krooni. «Aga me loobusime sellest, sest kasu oli palju vähem kui igasugust ebameeldivat segadust,» muigab Piht.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing