Pühapäev 11. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EPL: riigihankega osteti vilets kontorimööbel

07. juuli 2004, 09:01

Eesti Puutööliidu hinnangul on viimasel ajal mööbliostuks korraldatud riigihangetel saanud tendentsiks see, et ostetakse odavat rämpsu.

?Viimasel ajal on see küsimus mitmeid kordi puutööliidu juhatuses üles tõstetud. Ettevõtjad on rahulolematud,? ütles puutööliidu juhatuse esimees August Kull Eesti Päevalehele.

Heaks näiteks peab ta maksu- ja tolliametisse (MTA) jõudnud kontorimööblit, mis praegu, vähem kui kaks kuud pärast soetamist laguneb. ?Puutööliidu esindajaid kutsuti erapoolikult seda asja vaatama. Ma olin hämmingus, kuidas sellise mööbli saab üldse vastu võtta,? ütles Kull.

Veelgi imelikum on tema sõnul see, et MTA soetas nimetatud mööbli Lõkke tänava hoonesse Riigi Kinnisvara ASi kaudu, kes müüs mööbli maksuametile edasi 50 000 krooni kallimalt, kui ise selle soetas.

?Mulle ütles maksu- ja tolliameti vanemspetsialist, et neile müüdi mööbel 180 000 krooni eest. Kui vaatasime, millise summaga Riigi Kinnisvara hanke võitis, oli see 130 000 krooni,? ütles Kull. Tema sõnul võib nimetatud olukorra puhul väita, et üks riigiasutus koorib teist ajal, mil võimul olev Res Publica rõhutab riigi kulude kokkuhoiu olulisust.

Osa bürootoole Riigi Kinnisvarale tarninud AS Entramo juht Georg Reitsak ütles, kuna riigihanke ainsaks tingimuseks oli madal hind, siis vastas ettevõtte pakkumine igati Riigi Kinnisvara soovile. Reitsaku sõnul ongi selletaoliste hangete põhiprobleem see, et korraldajad ei oska tarnijatelt küsida õiget asja.

August Kulli sõnul pole MTA juhtum ainus seesugune näide mööbli soetamisest riigiasutustesse. Tema teada peatati riigihangete vahekohtus mööblihange Pärnu haiglale, samuti üks politseiameti hange. ?Haigla peaarst polnud absoluutselt hankega kursis. Samas ei saa haiglasse osta mööblit, ilma et seda ei tehtaks haigla personaliga kooskõlas,? selgitas Kull. Ka Pärnu haigla hanke taga olevat Riigi Kinnisvara.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing