Sakala: Tarvastu juustuvabrikust saab liha- ja juurviljatööstus

08. juuli 2004, 09:19

Mitu aastat tühjana seisnud Tarvastu juustutsehhi ostnud Viiratsi Lihatööstus kavatseb oma tootmise praegu Eksekolt renditavalt pinnalt sinna üle viia.

Viiratsi Lihatööstuse direktor Jarl Mõtsar ütles Sakalale, et ehitustööd lähevad lahti umbes kuu aja pärast. «Seni korrastame territooriumi ? siin kasvab juba võsa,» rääkis ta. «Samuti teeme korraliku aia, sest varastatakse palju. Ühel majal on lausa kaks akent eest ära viidud. Enne kui piire ümber, ei julge siia ehitusmaterjaligi tuua.»

Praegu tegutseb Viiratsi Lihatööstus Viiratsi lähedal Ekseko seakombinaadi territooriumil, kuid Jarl Mõtsari sõnul ei ole seal võimalik areneda. 550 ruutmeetri suurused ruumid on lihtsalt kitsaks jäänud, samas kui Tarvastus oleks tootmispinda neli korda rohkem.

Suureks takistuseks on ka see, et Ekseko territooriumil võib Viiratsi Lihatööstus vorste, sinke ja muud lihakraami valmistada ainult Ekseko sigadest, kuid suurem osa Ekseko toodangust läheb emafirmale Rakvere Lihakombinaat.

Juba rohkem kui aasta tagasi ostetud kompleksi territooriumil on mitu hoonet. Vabriku tänava poolsesse majja, mida varem juustu valmistamiseks kasutati, kavatsetakse nüüd rajada lihatööstus. See hoone on Jarl Mõtsari hinnangul ka kõige paremas korras.

Endisesse piima vastuvõtu punkti plaanib lihatööstus teha aga hoopis juurviljade koorimise ja vaakumpakendamise vabriku.

Ehitustööd lähevad tema arvestuste kohaselt maksma umbes 15 miljonit krooni, millele lisandub kuus-seitse miljonit tehnoloogia tarbeks. Investeerimiseks kavatsetakse ka laenu võtta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing