EPL: Eesti kõige kallim kõrgkool on EBS

09. juuli 2004, 09:06

Kalleim ülikool Eestis on EBS, Baltimaades Vilniuse ülikool ja majanduskool ISM.

Audentese koostatud tabelis on ülikoolid ritta seatud nende kõige kallimate õppeprogrammide alusel, arvestamata näiteks kodumaistele tudengitele tehtavaid soodustusi, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Tabeli eesmärk on saada pilt sellest, millist hinda teised piirkonnas asuvad ülikoolid küsivad,? ütles Audentese kommunikatsioonijuht Silvia Pärmann. ?Reaalsuses õnnestub osa õppemaksust sageli katta stipendiumiga, see võimalus puudub aga Leedus tasulistel kohtadel avalik-õiguslikes ülikoolides õppides.? Eestis maksab enamik eraülikoole stipendiume õppemaksusoodustuse näol.

Stipendiumi on võimalik saada juba esimesest semestrist. Näiteks Concordia annab täisstipendiumi esimeseks semestriks kuldmedaliga tulnutele ja sisseastumiseksamil parimaid tulemusi saavutanutele.

Just Leedus ongi selle tabeli järgi Balti kaks kõige kallimat ülikooli: Vilniuse ülikool ja International School of Management (ISM). Eesti kallimad ülikoolid on tabeli järgi EBS, Concordia Audentes ja Akadeemia Nord. Eesti avalik-õiguslikest ülikoolidest tuleb välistudengitel enim raha välja käia Tartu ülikoolis õppides.

EBS Grupi president Madis Habakuk tunnistas, et koolis on tõesti Eesti kalleimad programmid. ?See ei heida meile vähimalgi määral varju. Zaporo?etsi eest Mercedese hinda ju keegi ei maksa,? ütles ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing