PM: Rongi ja veoki kokkupõrge toob ülesõitudele lamava politseiniku

09. juuli 2004, 09:10

Järjekordne raske kokkupõrge raudteeülesõidukohal on sundinud riiki tõsiselt kaaluma võimalust, kas panna ülesõitude ette «lamavad politseinikud».

Päästeameti peadirektori Mati Raidma hinnangul oli Eesti riik eile hommikul väga lähedal viimase kümnendi suurimale katastroofile, kui suur kütuseveok sõitis Ida-Virumaal Auvere raudteeülesõidul ette Tallinna-Moskva reisirongile, kus viibis 149 inimest.

«Ilmselt ei oleks seda õnnelikult lõppenud õnnetust üldsegi toimunud, kui veokijuhti oleks ülesõidu ees pidurdama sundinud kiirust piirav künnis ehk rahvakeeli «lamav politseinik»,» lausus Raidma eile Postimehele.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi pressiesindaja Anu Hallik-Jürgenstein ütles eile, et «lamavate politseinike» panemine ülesõidukohtadele võeti teemaks juba aprillis, kui ministeeriumis toimus raudtee, politsei, maanteeameti ning erafirma esindajate kriisiistung.

Põhjuseks see, et juba märtsi lõpuks oli raudteeülesõitudel toimunud õnnetustes hukkunud sama palju inimesi kui kogu eelmise aasta jooksul.

Maanteeameti peadirektori asetäitja Harri Kuusk seostab tragöödiate sagenemist sellega, et kaks aastat tagasi hakati raudteeülesõitudelt maha võtma tõkkepuid ja koondama valvureid.

«Jah, valve asemele on ülesõitudele pandud küll hoiatusmärgid ja foorid, kuid nagu faktid näitavad, ei taga need varasemat turvalisuse astet,» selgitas Kuusk.

Hallik-Jürgensteini sõnul toimub juba lähipäevil uus kriisikohtumine, kus arutatakse, mida teha turvalisuse suurendamiseks ülesõitudel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing