General Electricu kvartalikasum suurenes 3,4%

Tõnis Oja 12. juuli 2004, 00:00

?Tänu viimaste aastate kiireimale majanduskasumile, mille tõttu oli suur nõudlus nii plastmasstoodete kui ka reaktiivmootorite järele, tõi kvartalikasumit üheksa tegevusvaldkonda üheteistkümnest,? lausus uudisteagentuurile Bloomberg kontserni tegevjuht Jeffrey Immelt. Ühe osana Immelti plaanist suurendada järgmiseks aastaks kasumi kasvu üle 10 protsendi taseme, on ülevõtmiste suurendamine. Möödunud kvartalis kasvas lõpetatud ülevõtmiste maht 30 miljardi dollarini (380 miljardi kroonini).

General Electricu käive kasvas 11 protsenti, 37 miljardi dollarini, mis on konglomeraadi suurim käibe kasv alates 2000. aasta kolmandast kvartalist.

Paljud investorid vaatavad General Electricu majandustulemusi selle laiahaardelisuse tõttu kui majandusliku olukorra peegeldust. Kontsern on turuliider maailmas reaktiivmootorite, elektrijaamade turbiinide, mootorite ja paljude meditsiiniliste diagnostikaaparaatide tootmisel. Lisaks tegeleb konglomeraat panganduse, kindlustuse, turva- ja valgustusseadmete tootmisega.

Immelt ootab sel aastal kasumi väikest või nullkasvu. General Electric pole suutnud 10protsendilist aastakasumi kavu saavutada alates 2000. aastast.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:35
Otsi:

Ava täpsem otsing