SLÕL: Tööle ennistatud Tartu peapostkontori juht tegevjuht ei pääse endisele töökohale

12. juuli 2004, 09:13

Eesti Post keelas veebruaris vallandatud ja kohtu otsusega tööle ennistatud Tartu peapostkontori tegevjuhil Jaan Ojastel siseneda oma endisele töökohale.

Tartu peapostkontoril on kaks tegevjuhti - Jaan Ojaste ja tegevjuhi kohale korraldatud konkursi võitnud Tarmo Kirotar. Tegelikult pole Ojastel juhtida midagi, kuid ta ei lase pead longu - siiani lummab teda kohtus Eesti Posti üle saavutatud võit, kirjutas SL Õhtuleht.

Eesti Post vallandas Ojaste tööülesannete täitmata jätmise tõttu. Kohus pidas vallandamist seadusevastaseks ja ennistas ta tööle. Ojaste kukkur täieneb ka 111 269 krooni ehk saamata jäänud nelja kuu palga võrra. Kui lisada ka kohtukulud 13 706 krooni ja riigilõiv 7 120 krooni, läheb kohtutriangel Eesti Postile ehk riigile maksma üle 130 000 krooni.

Esmaspäeva hommikul läks Ojaste, lilled näpus, peapostkontorisse tööle. Tutvustas end turvamehele kui tegevdirektorit, andis nimekaardi ja sai vastu auto parkimiskaardi. Postitöötajad võtsid juhi soojalt vastu. Lilled ulatas Ojaste sekretärile. Ilus aeg kestis vaid paar-kolm tundi. «Eesti Posti juhatuse esimees Peeter Raudsepp sõimas turvamehe läbi, et too oli parkimiskaardi andnud,» rääkis üks Eesti Posti töötaja.

Nüüd juhib Ojaste peapostkontorit Ravila tänavas Eesti Tarbijate Keskühistule kuuluvas majas. Kiviviske kaugusel asub Eesti Posti pakiterminal, kuhu tal samuti pole lubatud minna.

Ojaste tööruumis on Vene-aegne telefon, kulunud kirjutuslaud, kaks tooli, interneti ühenduseta arvuti ja nagi, kus ripub Eesti Posti punane pintsak. «Mind ei lasta peapostkontorisse sisse, pean istuma siin,» räägib Ojaste ja kallab termosest plasttopsi kohvi, mille kodust kaasa on võtnud.

Peeter Raudsepa sõnul on Ojastel konkreetsed tööülesanded, mille täitmiseks pole tal vaja peapostkontoris käia. «Juhatus pidas praeguses keerulises olukorras mõistlikuks tööd korraldada viisil, kus kaks tegevjuhti saaks häirimatult ja võimalikult efektiivselt töötada,» ütleb Raudsepp.

Ojaste tööpäev kulgeb igavledes. Kord tunnis läheb ta autosse suitsu tõmbama. Loeb ajalehte. Üleeile õlitas kräuksuvat kontori ust. «Tööülesandeid pole,» sõnas ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing