Laupäev 10. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Asper Biotech: pigem ELi abiraha kui riskikapital

13. juuli 2004, 12:50

Äsja uue projektiga alustanud Tartu geenitehnoloogiafirma Asper Biotech eelistab riskikapitali ees Euroopa Liidu teadusprogrammi abiraha.

?Kui mul on valida, kas riskikapital või ELi abi, siis valin viimase,? ütles Asper Biotechi juht Indrek Kask. ?Esimestele peab alati midagi kiiresti tagasi andma,? põhjendas ta.

Kask lisas, et tahab julgustada ka teisi Eesti ettevõtted raha taotlema, sest tegu pole ületamatu ettevõtmisega.

Varem on Asper Biotech kasutanud riskikapitali abi, samuti laene Eesti valitsuselt.

?Raha saamine polnud väga raske, aga lihtne ta ka ei olnud,? kommenteeris Indrek Kask abiraha taotlust ELi 6. raamprogrammist. Projekti kirjutamiseks kulus umbes 3 kuud.

Tartus asub geenitehnoloogiafirma mõned kuud tagasi Euroopa Liidu teadusprogrammilt peaaegu 8 miljonit krooni. See moodustab umbes poole nende äsjaalustatud projekti HotSolutes eelarvest, millesse on kaasatud partnereid 10st erinevast riigist ja millega on seotud peaaegu 30 inimest. Populistliku seletuse järgi tegeletakse projektis kemikaalidega, mis muudavad bioloogilisi reaktsioone oluliselt paremaks.

Algse idee kohaselt pidi projekti rahastama Portugali partner, kuid siis oleks projekt tulnud väiksem. Lisaks poleks Asper Biotech saanud kasutada erinevate maade ekspertiisi ja kogemust.

?Absoluutselt,? vastas Indrek Kask küsimusele, kas Asperi jaoks on tegu tuluprojektiga. Täpsemalt selgub projekti edu kahe aasta pärast, kui kemikaalid on välja töötatud. Praegu on Asper ja partnerid jõudnud projektiga tegeleda 8 nädalat.

?Ootasime jube kaua, et leping saaks alla kirjutatud ja rahad jõuaksid kohale. Mina enne rohlist tuld ei andnud,? rääkis Indrek Kask.

Geenikiibitehnoloogiaga tegelev Asper Biotech on Eestis tegutsenud 5 aastat, alustades spin-off firmana Tartu Ülikooli juures. Hetkel töötab firmas 20 inimest, uue projektiga on seotud nendest 2.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing