Eesti Telekomi aktsia võib pakkuda dividendiüllatust

Romet Kreek 14. juuli 2004, 00:00

Austria pank usub, et Matav, Cesky Telecom, Eesti Telekom, Rostelecom ja TPSA pakuvad 2005. aastal umbes 8 protsendist või kõrgemat dividenditootlust. Suurim potentsiaal ühekordseks suureks dividendiüllatusteks on 2-3 aastases perspektiivis Eesti Telekomil ja Rostelekomil.

Eesti Telekomi puhul on panga hinnangul võimalik superdividend, kui TeliaSonera teeb diili riigiga. Vastasel puhul on võimalikud suured dividendid.

Riik eelistab dividenditulu osaluse maha müümisele, kuna selle saab kanda jooksvasse riigieelarvesse ja dividendimaksed maksustatakse.

TeliaSonera tahab osta välja Eesti Telekomi, mille puhul üheks võimalikuks stsenaariumiks on riigiga kokkulepe massiivse dividendi maksmiseks vastutasuna riigi nõusolekule müüa Eesti Telekom mõistliku hinnaga TeliaSonerale. Kui sellist diili ei tehta, on TeliaSonera huvi hoida Eesti Telekomi dividendid väiksed, alandades sel teel aktsia hinda ja suurendada madalama hinnaga pakkumise õnnestumise tõenäosust. Eesti valitsus vaatab võimalust sundida kõiki firmasid maksma osa kasumist dividendideks.

Eesti Telekomi aktsia hind tõusis eile 0,15 protsenti, 106,55 kroonile.

Norma aktsionäridele võiks pakkuda huvi Venemaa autööstuses toimuv.

Venemaa autotoodang kasvas Autoselhozma?-holdingu andmetel mais mullu sama perioodiga võrreldes 16,3 protsenti, 555 785 sõidukini. Venemaa pank MDM Bank teatas läinud nädalal, et suure tõusu taga oli madal baas. 2003. aasta mais olid Vene autotootjad sunnitud vähendama tootmist ja külmutama tootmisvõimsusi, kuna turule tuli palju kasutatud välismaa autoid. Venemaa valitsuse poolt välismaalt imporditud kasutatud autode tollide tõstmise järel suurendasid Vene autotootjad toodangut. Venemaa suurima autootja Avtovazi toodang kasvas 10,7 protsenti 290 623 autoni.

Norma aktsia hind tõusis eile 97,63 kroonile.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing