Börsiülevaade: Seadust võiks muuta

15. juuli 2004, 14:54

Eesti Telekom jäi teises kvartalis kahjumisse, sest firma maksis välja dividendid ja sellelt makstud tulumaks koormas kvartalitulemust.

Küsisin Eesti Telekomi pressikonverentsil ? kas Eesti Telekom ei saaks maksta dividendi iga kvartal, jaotades sel teel ka tulumaksu nelja kvartalisse. Sel juhul ei tekiks kvartalikahjumit ja rahavoog jaotuks ühtlasemalt. Kahjuks ei luba Eesti seadusandlus seda teostada.

Seaduseloojad võiksid kaaluda seadusandluse muutmist. USAs on näiteks tavaline, et börsifirmad maksavad dividende kord kvartalis. Sellisel juhul jaguneks riigile dividendide maksustamisest saadav maksudevoog ühtlasemalt kogu aasta peale. Investorid saaksid dividende sagedamini kui vaid kord aastas, muutes investeerimist populaarsemaks. Kõik peaksid asjaga rahul olema.

Tallinna börsil oli täna negatiivne päev. Tõusvaid aktsiad ei leidunud. Tehinguid tehti vähe (32), kuid käive oli päris korralik (19 mln krooni).

Hansapanga aktsia hind langes 0,29 protsenti, 108,43 kroonile 13,7 mln kroonise käibega. Kvartalikahjumist teada andnud Eesti Telekomi aktsia hind langes 3,1 mln kroonise käibega 0,15 protsenti, 105,93 kroonile.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing