Börsikommentaar: Jaekaubandusel läheb hästi

19. juuli 2004, 14:58

Tallinna Kaubamaja tütarettevõte A-Selver teatas täna headest majandustulemustest.

A-Selveri esimese poolaasta brutokäive oli 673,1 miljonit krooni, eelmise aasta samal perioodil oli käive 551,8 miljonit krooni. Käibekasv ületas müügipinna kasvu kahekordselt, mis on väga positiivne. Tallinna Kaubamaja aktsia hind kerkis täna ligi 2 protsenti väikese käibe juures.

Veel kaks aastat tagasi hindasin Kaubamaja aktsiat riskantseks, sest üha enam kerkis uusi kaubanduskeskuseid. Põhjuseks toodi näiteid, kus Soomes on kaubanduspinda 4 korda rohkem elaniku kohta kui Eestis. Kuid tähelepanuta jäi, et meie ostujõud on kordades väiksem kui põhjanaabritel. Siiski osutusid kartused asjatuks. Arvatavasti on kaubanduskeskused võitnud väikepoodide kliente. Oma panuse on andnud ka pangad, kes väljastavad hoogsalt tarbimislaene. Lisaks kasvab Eesti majandus kiiresti ja suureneb elanike ostujõud.

Tallinna börsil sooritati täna 83 tehingut. Käive oli ligi 65 miljonit krooni, mis on suve kohta väga hea näitaja. Suure panuse käibesse andsid Hansapanga aktsiatega sooritatud plokktehingud. Liideraktsiate muutused olid minimaalsed. Hansapanga aktsia tõusis 0,15 protsenti ja Telekomi aktsia langes samapalju.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing