Ühispank alustab kuni 40-aastase tähtajaga kodulaenude pakkumist

20. juuli 2004, 10:54

Alates tänasest pakub Ühispank võimalust jaotada kodulaenu tagasimaksed kuni 40 aastale.

Pika tähtajaga laenulepingute sõlmimisest on Ühispanga hinnangul huvitatud eeskätt noored pered, kes soovivad soetada uue ja kvaliteetse korteri või eramu.

Pikk laenugraafik võimaldab esialgu väiksemaid ja jõukohasemaid kuumakseid, pere finantsseisukorra paranemisel on võimalik laen tagasi maksta esialgu kokkulepitust lühema perioodi jooksul.

'40-50-aastase tähtajaga laenud kinnisvara soetamiseks on Euroopa riikides küllaltki tavalised,' ütles jaepanganduse divisjoni direktori asetäitja Eerika Vaikmäe Koit. 'Kuni 40-aastase graafikuga kodulaene pakuvad ka SEB grupi pangad Lätis ja Leedus. Laenu tagasimaksmise tähtaja lõppedes ei tohi laenusaaja olla vanem kui 70- aastane ning finantseeritav objekt ei tohi olla laenu taotlemise hetkel vanem kui 10-aastat. Vastavalt sõsarpankadekogemustele ei ole pikema kui 30-aastase tähtajaga laenude osakaal suur, kuid noorte perede jaoks on vastava võimaluse olemasolu väga vajalik,' lisas Vaikmäe Koit.

Ühispank on 2004. aasta esimesel poolel väljastanud rekordiliselt enam kui miljard krooni ulatuses kodulaenu ligi 3000 kliendile.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing