PM: Tallinna Sadama juhid hinnatõusust ei tagane

21. juuli 2004, 08:48

Tallinna Sadama juhi Mart Toominga sõnul pole ettevõttel põhjust plaanitud sadamatasude tõstmisest taganeda, kirjutab Postimees.

Seda hoolimata transiidiärimeeste teravast kriitikast ja klientide lahkumisähvardustest.

Ehkki transiidifirmad ähvardavad sadamatasude tõusu kaevata Euroopa Komisjoni, ning kui selle ulatust ei kärbita, kolida Tallinnast Klaipeda või Ventspilsi sadamatesse, kinnitas Tooming, et hinnatõus on investeerimiseks ja sadama arendamiseks hädavajalik.

«Tasude tõstmine on majanduslikult põhjendatud ja pragmaatiline otsus ning selles on kompromissidele võimatu minna,» kinnitas Tooming. «Hindade korrigeerimisotsusest peaks loobuma sadama nõukogu, kuid just nemad meile sellise ülesande andsid.»

Praegu on tema sõnul lihtsalt palju ülesköetud emotsioone, ning pärast seda, kui sadam eile oma analüüse ja hinnakalkulatsioone nii sadamaoperaatorite liidule kui transiidifirmade assotsiatsioonile lähemalt tutvustas, need pisut taltusid.

Transiidi Assotsiatsiooni tegevjuht Andrus Kuusmann märkis eile õhtul pärast kohtumist Tallinna Sadama juhtidega, et ettevõtjad kavatsevad hinnatõusu õigsuse kohta saada igal juhul selgust Euroopa Komisjonilt ja ka konkurentsiametilt.

Reisiliinide operaatorid on sadamatasude muutmise kommenteerimisel tagasihoidlikumad. Vaid Tallink Grupi finantsdirektori Andres Hundi hinnangul on Tallinna Sadama soov tõsta hindu jõudemonstratsioon oma klientide suhtes.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing