Laupäev 10. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Juganskneftegazi müük võib viia Jukose pankrotini

Romet Kreek 23. juuli 2004, 00:00

Jukose juhtkond otsib kõiki võimalusi, et maksta võlg ära nii kiiresti kui võimalik ja finantseerida igapäevast majandustegevust, teatas firma eilsel pressikonverentsil. Investorid spekuleerisid, et pressikonverentsil võidakse kuulutada välja firma pankrot.

Jukos on võimeline täitma täielikult olemasolevaid maksukohustusi mõistliku ajaperioodi jooksul, seda eeldusel, et firma jätkab tootmist ja firma saab müüa muid varasid, mitte Jukose põhiüksusi.

Juganskneftegazi valimine esimeseks müügiobjektiks on vastuolus Vene seadustega, kuna likvideerimise protsessis peaks esimesena müüdama vähemolulisi üksusi. Juganskneftegaz on DeGolyeri ja MacNaughtoni eelmise aasta lõpus tehtud hinnangul väärt vähemalt 30,4 mld dollarit, mis ületaks 2000. aasta maksuvõla üheksakordselt.

Jukosele pole teada ühtegi potentsiaalset ostjat, kes väga lühikese aja jooksul ostaks Juganskneftegazi õiglase turuväärtusega. Selle kiirmüük toimuks märkimisväärselt madalama hinnaga, mis võiks sundima Jukost kuulutama välja enese pankrotti, teatas Jukos.

?Kui nad kuulutaksid välja pankroti, oleks see hea uudis, kuna siis kaitseb see firma võlausaldajaid kindla perioodi jooksul ja väldib varade laialitassimist,? ütles ühe Jukose suurima aktsionäri Prosperity Capital Managementi fondijuht Aleksander Branis Bloombergile enne pressikonverentsi. ?Tasub püüda.?

Jukose finantsdirektor Bruce Misamore ütles 6. juulil, et pankrot on üks võimalus kaitsmaks Jukost. Firmal pole rohkem kui 1,4 mld dollarit raha. Firma sai Venemaa ajaloo suurima trahvi ? 3,4 mld dollarit, mis jäeti tähtajaks maksmata.

Venemaa arestis eile Juganskneftegazi, mis pumpab 60% Jukose naftast ja mille turuväärtus on Goldman Sachsi hinnangul 20 mld dollarit.

?Venemaa justiitsministeeriumil pole kohustust, et ta peab müüma Juganskneftegazi oksjonil, mistõttu pole garanteeritud, et Jukos saab selle eest õiglase hinna,? kirjutas Goldman Sachs.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing