Börsikommentaar: Tallinna farmaatsiatehase väikeaktsionäridel tõmmatakse "müts pähe"

23. juuli 2004, 10:14

Tallinna Farmaatsiatehase suuromanik Läti Grindeks teeb pakkumise väikeaktsionäridele aktsiate ülevõtmiseks pakkudes hinnaks 27,10 krooni aktsia kohta.

Tallinna börsil on aktsia viimane hind 29,57 krooni, mis tähendab et Grindeksi pakkumine on 9 protsenti allapoole nn turuhinda. Grindeks ise olevat pakkumishinna lähtumiseks võtnud aktsia 10 viimase päeva hinda. Kõik oleks ju võib-olla ilus, kui Tallinna Farmaatsiatehase aktsia oleks likviidne ja sellega ka reaalselt kaubeldaks. Nimetatud viimase 10 päeva jooksul on Farmaatsiatehase aktsiaga kaubeldud viiel päeval, kusjuures suurima käibega päeval (13. juulil) oli käive 3746 krooni (sooritati kaks tehingut, mille käigus vahetas omanikku kokku 133 aktsiat) ja kõige väiksema käibega päev oli 21. juuli (769 krooni), mil sooritati samuti kaks tehingut, mille käigus vahetas omanikku 26 aktsiat. Seega on eelnevate kauplemispäevade arvestamine puhtakujuline formaalsus ning sisuliselt täiesti mõttetu.

Audiitorfirma Deloitte Touche hindas Farmaatsiatehase raamatupidamislikuks väärtuseks 38,49 krooni. Sinna kanti peaks tulema ka väikeomanikele tehtava pakkumise hind.

Eesti väärtpaberituru senist ajalugu arvestades tundub, et suuromanik saab oma tahtmise ning rohkem kui 500-l Farmaatsiatehase aktsionäril tõmmatakse ?müts pähe?.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing