Tavid hakkas müüma kuldmünte

23. juuli 2004, 09:12

Tänasest müüb valuutavahetusfirma Tavid müntidena investeerimiskulda, mis on käibemaksuvaba ja vabalt kaubeldav kogu maailmas, teatas ettevõte.

Kuldmündid on täiskullast ehk prooviga 999,9. Esialgu saab Tavidist osta nelja riigi (Austraalia, Kanada, USA ja Lõuna Aafrika Vabariigi) kuldmünte, kuid tulevikus on ettevõttel plaanis müntide valikut suurendada ning võtta müüki ka pisut kallimad kuldplaadid.

Kulda on läbi aegade peetud üheks hinnatuimaks ja turvalisimaks investeerimisvõimaluseks ning kogu rahandussüsteemi alustalaks. Erinevalt rahast, mida võidakse poliitiliste otsustega devalveerida, pole kuld viimased 1000 aastat ainukese kindla investeerimisobjektina oma väärtust kaotanud.

Enamik finantsspetsialiste soovitab hetkel kuni 15% oma investeeringutest panna just kulla alla, kuna lähiaastateks ennustatakse maailma majanduses palju muutusi ja ebastabiilsust. Parim viis seda teha ongi läbi kuldmüntide ja -plaatide, mille väärtust ei hävita ükski rahareform, pangakrahh ega riigipööre.

Kuld on eelkõige turvaline hoiustamisviis, mis sobib finantsmaailmaga vähem kursis olevale inimesele, näiteks pensionikindlustuseks. Ostes iga kuu 400-500 kroonise kuldmündi võib olla kindel, et ühiskonnas toimunud muutused ei ole pensionipõlveks seda raha hävitanud. Teisalt on kuldmündid väga likviidsed investeeringud, sest vajaduse korral on igal ajal võimalik seda jälle rahaks teha.

Tavid pakub mitmes erinevas suuruses ja hinnaklassis kuldmünte. Kõige väiksem münt on 1/20 untsi ning maksab ~420 krooni. Kõige suurem münt on 1-untsine (31,1035 grammi) ja maksab alla 6000 krooni. Müntide hind on kõikuv ja sõltub hetke maailmaturu kulla hinnast. Kulla hinna aluseks on võetud Londoni ja ?veitsi investeerimiskullaga kauplevate suurfirmade hinnad, millest Tavid hoiab hinnad soodsamad. Samuti hakkab Tavid kuldmünte tagasi ostma.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing