Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Uus viirus koormab otsingumootoreid

ÄP 30. juuli 2004, 00:00

Selle viiruse teeb eriliseks see, et peale klassikalisele nakatunud arvuti aadressiraamatust ning arvuti kõvakettal olevatest failidest e-posti aadresside otsimisele võtab viirus leitud aadressidest domeeni nime (@-märgile järgnev osa) ning kasutab 4 suuremat otsingumootorit uute e-posti aadresside leidmiseks.

Viirusetõrjeekspertide andmetel kasutab viirus Google?i, Lycos?e, Altavista ja Yahoo otsingumootoreid, kuid ei ole välistatud, et liikumas on ka modifitseeritud koodiga viirus, mis kasutab teisi otsingumootoreid.

Mitmetes foorumites on kurdetud, et nii Google?i kui ka Lycose otsingumootorid kohati ei tööta ? kas siis ei vastanud server kasutaja päringule või saadi vastuseks veateade. Tuleneb see sellest, et suur hulk viirusega nakatunud arvuteid saadavad otsingumootoritele massiliselt päringuid, mida on ühes ajahetkes liiga palju, et serverid suudaks kõigile päringutele vastata.

Peale iseenda levitamise ning otsingumootorite ülekoormamise tekitab antud viirus arvutisse ka tagaukse (ingl k backdoor) ? avatakse port 1034, millega tekitatakse võõrastele ligipääs nakatunud arvutisse.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:37
Otsi:

Ava täpsem otsing