Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Plahvatused Usbekis tõstsid kulla hinda

Romet Kreek 02. august 2004, 00:00

Kulla hind tegi reedel kolme nädala suurima tõusu Usbekistanis toimunud USA ja Iisraeli saatkondade vastu sooritatud pommiplahvatuste järel.

Iisraeli ametivõimude sõnul said kaks usbekki riigi saatkonna sissepääsu juures surma. USA saatkonna kaotuste kohta teated puudusid.

?Terroristid on aktiivsed ja see on piisav põhjus kulla ostmiseks,? ütles Hudson River Futuresi president Carlos Perez-Santalla.

Kuid see polnud ainuke põhjus. Lisaks poliitilisele rahutusele soovivad mõned investorid osta kulda seetõttu, et kulla hind liigub sageli vastassuunas kui teised varaklassid.

New Yorgis Comexil tõusis detsembrikuise tähtajaga kullafutuuri hind 3,90 dollarile ehk ühe protsendi võrra, 393,70 dollarile untsist.

USAs börsipäeva alguses tõstis kulla hinda USA oodatust väiksem majanduskasv, mis saatis dollari kursi madalamale ja vähendas kulla hinda eurode eest ostjatele. USA majandus kasvas teises kvartalis kolm protsenti, ökonomistid ootasid USA majanduselt 3,7protsendilist kasvu.

?Me usume jätkuvalt, et dollar langeb edasi,? ütles Barnard Jackob Melleti strateeg Partick Chidley. Ta lisas, et igasugune inflatsiooni tõrjumiseks ette võetud intressitõus teeb kulla dollariga võrreldes atraktiivsemaks investeeringuks. Ta prognoosib sel aastal kullauntsi hinnatõusu 406 dollarile, tuleval aastal 426-le ja 2006. aastal 430-le dollarile. Siiani on sel aastal kulla keskmiseks untsihinnaks olnud 401 dollarit.

Alliance Financiali kauplemisjuht Frank McGhee ütles, et USA majandust ähvardab stagflatsioon. Stagflatsiooni ajal valitseb inflatsioon koos majanduskasvu aeglustumisega. Kulda loetakse heaks riskimaandamisvahendiks inflatsiooni vastu, mil võlakirjade väärtus väheneb.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:37
Otsi:

Ava täpsem otsing