Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

E-deklaratsioonide arvukus üllatas maksuametit

05. august 2004, 14:18

E-deklaratsioonide osakaalu kasv 59protsendile kõigist tuludeklaratsioonidest tuli neid ise aktiivselt propageerinud maksuametile üllatuseks.

Maksu- ja tolliameti peadirektori asetäitja Avo Rõõmussaare sõnul tuli e-deklaratsioonide sellise taseme saavutanud populaarusus üllatusena. Aktiivselt paberkandjalt e-kanalitele üleminekut propageerinud maksuamet lootis tõsta e-deklaratsioonide osakaalu umbes pooleni. Loodetust edukam tulemus annab julgust arvata, et 2006. aastaks saavutatakse 80protsendiline e-deklaratsioonide osakaal. ?Eeskujuks on meil näiteks Island, kus e-kanalite kaudu esitatakse 82protsenti deklaratsioonidest,? lausus Rõõmussaar. Ta märkis, et e-deklaratsioonide kasutatavuse tõstmise üheks tingimuseks on venekeelse e-maksuameti keskkonna loomine.

See aasta oli viies, kui maksuameti kliendid said esitada tuludeklaratsiooni elektrooniliselt läbi interneti. Peamiselt kasutati e-maksuametisse sisenemiseks pankade internetipanku, aga ka e-maksuameti lepinguid ja ID-kaarti.
Rõõmussaare sõnul oli e-kanali populaarsuse kasvu peamiseks põhjuseks kindlasti kiire tulumaksu tagastamine. Veebruaris lubas maksuamet tagastada tulumaksu viie tööpäeva jooksul, kui oli täidetud kaks tingimust: deklaratsioon pidi olema probleemivaba ja esitatud interneti kaudu. Tulumaks tagastati viie tööpäeva jooksul esialgsete hinnangute kohaselt enam kui 200 tuhandele kliendile.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing