Skype oskab helistada ka tavatelefonile

Andres Palm 06. august 2004, 00:00

SkypeOuti nime kandev teenus on populaarsust koguva kõnetarkvara tasuline osa. Interneti kaudu helistamise eelis tavalise telefoniteenuse ees on odavus. Kõne liigub sihtkohani internetis ning suunatakse alles siis telefonivõrku.

Eesti kõneteenusepakkujate hinnad on viimastel aastatel oluliselt langenud. Siiski jääb nende hinnatase ka erinevaid kliendi- ja kampaaniasoodustusi arvestades kõrgemaks hinnast, mida võimaldab interneti kaudu telefoniühenduse pidamine.

Eestis on SkypeOuti teenust mõtet kasutada riigist välja helistamisel, sest Eesti-siseste kõnede pidamine on siinsete pakkujate hindadega võrreldes oluliselt kulukam. Sagedasti välismaale helistajale võib SkypeOut seevastu pakkuda märkimisväärset kokkuhoidu. Näiteks maksab 22 riigi lauatelefonile helistamine vaid 2 eurosenti ehk 31 senti minutis.

Kõnede eest tasutakse internetis ettemaksuna, krediitkaardiga ning 10, 25 või 50 euro kaupa. Skype saadab vajadusel makse kohta ka arve.

SkypeOuti teenust saab kasutada vastavalt hinnakirjale ettemaksu piires, kõneaega arvestatakse täisminutite kaupa. See tähendab, et kas või paar sekundit ühest minutist kauem kestnud kõne eest maksab kasutaja kahe minuti hinna.

Kõnesid arvutist arvutisse saab pidada endiselt tasuta. Eeldus nii tasuta kui ka tasulise Skype?i edukaks kasutamiseks on kõnekvaliteedi tagamiseks vajalik stabiilne ning suhteliselt kiire internetiühendus. Arvuti peab olema varustatud mikrofoni ja kõrvaklappidega või spetsiaalse USB-ühendusega telefonitoruga.

Skype on praegu saadaval Microsofti operatsioonisüsteemidele Windows ja Pocket PC ning operatsioonisüsteemi Linux erinevatele variantidele.

Kõnetarkvara on Skype?i veebilehe andmetel praeguseks alla laaditud enam kui 18 miljonit korda.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:38
Otsi:

Ava täpsem otsing