Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tööandjate keskliidu väitel eelistab töötajate kaasamise seadus põhjendamatult ametiühinguid

ÄP 10. august 2004, 00:00

Eelnõu tagasilükkamise põhjuseks on liidu teate kohaselt see, et eelnõus on töötajate esindajate valimisel ettevõtete töönõukogudesse antud põhjendamatu eelis ametiühingutele.

Töötajate kaasamise seaduse eelnõu sätestab Euroopa Liidu vastava direktiivi alusel ettevõtjatele kohustuse luua töönõukogud nendes ettevõtetes, mis annavad tööd rohkem kui 1000 töötajale ning tegutsevad vähemalt kahes Euroopa Liidu liikmesriigis.

Töönõukogu moodustatakse emaettevõtja juures liikmesriigis tegutsevate tütarettevõtjate töötajate esindajatest.

Eelnõu annab Eestis vastavate esindajate määramise eelisõiguse ettevõtte ametiühingule, seades teised töötajate esindusvormid sellega ebavõrdsesse olukorda.

?Ametiühingute õiguste seaduslik põhistamine rikub väljakujunenud töötajate esindamise traditsioone,? ütles tööandjate keskliidu juhataja Tarmo Kriis. ?Paljudes ettevõtetes esindavad töötajaid suhetes tööandjaga ametiühingute asemel usaldusisikud,? lisas Kriis.

Kriisi sõnul sõltub töötajate esindaja esinduslikkus sellest, kui suurt osa töötajaskonnast reaalselt esindatakse.

?Töötajate usaldusisikutel, kes esindavad töötajaid sõltumatult ametiühingutest, on ettevõtetes töötajate ja tööandjate huvide tasakaalustamisel tihti paremad võimalused, kui jõuvõtteid kasutavatel ametiühingutel,? ütles Kriis.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:38
Otsi:

Ava täpsem otsing