Keskkonnainspektorid tabasid 19 autoga loodusesse tungijat

Inno Tähismaa 10. august 2004, 16:59

Keskkonnainspektorid tabasid Pepisi ääres kahe päevaga 19 autojuhti, kes kaitsealal piiranguid eirasid.

Keskkonnakaitseinspektorid trahvisid 6. augustil kolme Iisaku vallas Kauksi külas Peipsi järve piiranguvööndisse sõitnud juhti, teatas keskkonnainspektsiooni esindaja. 7. augustil said Alajõe vallas Uuskülas karistada 15 autojuhti ? kahele neist vormistati väärteoprotokoll ja asi on menetlemisel, teistele määrati kiirmenetluse korras rahatrahv. Ühe rikkuja osas piirduti hoiatusega.

Autoga järve piiranguvööndisse sõitmisel rikuti looduskaitseseadust, mille kohaselt on ranna või kalda piiranguvööndis mootorsõidukiga sõitmine väljaspool selleks määratud teid ja radu keelatud. Teeks loetakse ametlikult teeregistrisse kantud teed, mitte suvalist sissesõidetud rada või jäljepaari, nagu tihtipeale ekslikult arvatakse.

Peipsi järve, samuti Läänemere, Lämmijärve, Pihkva järve ja Võrtsjärve rannal on piiranguvööndi laiuseks 200 meetrit.

Piiranguvööndid on kehtestatud ka väiksematele järvedele ja muudele veekogudele. Selle laius sõltub järve või veehoidla pindalast. Jõe, oja või kanali puhul oleneb see valgala suurusest. Nimetatud piiranguvööndite laiused on täpsemalt kirjas looduskaitseseaduses.

Ranna- ja kaldaalal kehtivate kitsenduste eesmärk on kaitsta piiranguvööndisse jäävaid metsi ning ühtlasi ka vett, pinnast ja liivaluiteid, samuti säilitada nendel aladel puhketingimusi.

Ranna või kalda kaitse nõuete rikkumise eest võib rikkujat karistada rahatrahviga kuni 300 trahviühikut ehk 18000 krooni.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing