Digitaalseid pilte saab tasuta hoida internetisaitides

Alar Pardla 12. august 2004, 00:00

Pildigalerii veebisaitide tööpõhimõte on kõigil laias laastus sama ? peale registreerumist saab kasutaja oma digifotod saata veebiserverisse, ning pilte seal siis sorteerida kataloogidesse, lisada piltidele kirjeldus ning määrata kas pildid on avalikud ? st kõigile vaatamiseks või privaatsed ? kaitstud siis mingi parooliga, mida võib tuttavatele jagada.

Enamuses saitidest on võimalik ka teiste pilte hinnata ja kommenteerida. Veebisaidid pakuvad ka erinevaid lisateenuseid. Kõige levinum on loomulikult digipiltidest paberversiooni tellimine. Viimasel ajal on mõnda saiti lisandunud ka võimalus tellida ükskõik, milline pilt oma mobiiltelefoni taustapildiks.

Ka saitide kasutustingimused on sarnased, pilt peab olema enda tehtud, pildil olevad inimesed peavad olema avaldamisega nõus ning pornograafilise sisuga, vägivalda propageerivaid või teisi ühiskondlikele moraalinormidele mittevastava sisuga pilte ei tohi üles riputada. Keeldu eiravad pildid kustutatakse hoiatamata.

Peale sarnaste omaduste on teenustel ka erinevusi. Kui näiteks album.ee-s saab kasutaja tasuta endale 30 Mb ruumi piltide jaoks, efoto.ee-s 50 Mb siis pilt.ee-s on nii piltide arv kui kõvaketta ruum piiranguteta.

Album.ee hoiab tasuta pilte oma serveris 30 päeva. Peale 30 päeva möödumist pildid kustutatakse automaatselt. Seda saab vältida kasutades album.ee tasulist teenust, mis maksab 49 krooni aastas ja annab kasutajale tema piltide jaoks 30 Mb asemel 100 Mb kõvakettapinda. Kellele ka 100 Mb ruumi on vähe on saab seda suurendada makstes 29 krooni iga 100 Mb eest lisaks.

Online pildigaleriid on mugav viis oma pilte muu maailmaga jagada, aga alati on soovitav hoida oma arvutis või CDR plaadil piltidest ka varukoopiaid, sest 100% garantiid teie piltide säilimisest veebisaidis ei anna ükski online pildiladu.

Mõned kasutajad kurdavad selle üle, et teatud kellaaegadel on saitide kasutamine raskendatud ? nii piltide serverisse saatmine, kui ka nende vaatamine toimub väga aeglaselt. Selle taga on ilmselgelt serveri riistvara või netiühendus, mis ei ole saitide populaarsuse kasvades suuteline tipptunnil oma tööga toime tulla.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing