Kassile kingituseks palderjanidrops, koerale preemiaks kuivatatud seakõrv

Krista Taim 12. august 2004, 00:00

Peamine tooteartikkel on ikkagi toit, aga lemmikloomade maiustused ja mänguasjad koguvad üha populaarsust, kinnitas Eesti suurima lemmikloomakaupluste keti Lemmikloomade Kaubad jaemüügijuht Kaja Laev.

Võrreldes varasemate aastatega on Laeva sõnul hüppeliselt kasvanud kassiomanike osakaal ning nõudlus kassidele mõeldud lelude ja maiustuste osas.

Tulevikusuunaks võiks aga olla loomade riided: vestid, püksid, mida praegu veel ei müüda.

Järve Selveri poe Lemmikloomade Kaubad müüja Kristel Lember meenutas, et sel suvel on küsitud koertele vihmakeepe. ?Kahjuks neid pole praegu pakkuda. Küll aga lähevad päris hästi helkurvestid,? rääkis ta.

Koerte maiustustest on esikohal kodumaised kuivatatud seakõrvad, kanapugud ja kaelad, samuti kuivatatud kopsud ning mitmesuguse suurusega nahast kondid. Pakutakse ka ?okolaadivaba ?okolaadi.

?Sageli võetakse koer või kass kaasa ja lastakse loomal ise valida, mis talle just meeldib,? rääkis Lember.

Jäneste ja näriliste jaoks on mitmesuguseid kuivatatud puuvilju ning delikatess-mineraalkivi.

?Kasside lemmikmaiustuseks on vaieldamatult palderjanidropsid. Inimesed kiidavad, et see pidi panema kassid isegi sitsima,? teab müüja.

Merimetsa Selveris asuva lemmikloomapoe Guudmann Kaup müüja Kariti sõnul ostetakse mänguasju kingituseks. ?Sõbra koeral on sünnipäev, oleks vaja midagi kinkida. Nii ongi üheks populaarsemaks kingiks meie poes toidupall.? Pallil on reguleeritav ava, millest mängimisel toidugraanuleid välja pudiseb.

Kasside lemmiklelud on aga mänguhiired. ?Linnakassid on ju kõik tubased, uksepiidale riputatav hiir on just sobilik, et kass ei kriibiks mänguhoos diivaneid,? selgitas Karit.

Populaarsed ka kutsikatele mõeldud nahast kondid.

?Põhiliselt ostetakse siiski koeratoitu. Krõbinatest saab koer vajalikud ained ja vaeva on ka vähem,? rääkis Karit.

Suve hindavad lemmikloomakaupluste müüjad loomade ostu osas vaikseks ajaks võrreldes jõulude ja sügise algusega. ?Kui lapsed vaheajalt linna tulevad, siis algab suur näriliste ost: hamstrid, merisead, rotid. Praegu on põhilisteks ostjateks meie poes kalamehed, kes ostavad kalatoitu ja ka lante,? selgitab zookaupluse Laguun müüja Jelena Grebenjuk.

Sama kinnitab ka Mustamäe Prismas tegutseva Tetra müüja Julia. Tema sõnul on maiustuste ja mänguasjade osas veel kõvasti kasvuruumi. ?Veel on inimesi, kes pole avastanud, et oma lemmikuid võiks vahel üllatada ja rõõmustada. Maiustusi peetakse veel priiskamiseks.?

Kodumaiseid koertehõrgutisi tootva OÜ Preemia juhatuse liige Margus Maspanovi sõnul on koertele mõeldud hõrgutiste tootmine vaikselt kasvanud. ?Põhjuseks? Inimesed teenivad rohkem, saavad lubada endale lemmikloomi ja ka ostavad rohkem lemmikloomatarbeid.?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing