Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tallinna lennujaam räägib läbi EasyJetiga

Andris Feldmanis 12. august 2004, 00:00

Tallinna Lennujaama juhatuse esimehe Rein Loigu sõnul on odavlennufirmade sihtkohavaliku juures kõige olulisemal kohal võimaliku turu suurus, mis mängib Eesti kahjuks.

Peamise võimaliku takistusena nimetas lennujaama juht Tallinna ja Eesti väiksust. See oli tema hinnangul peamine põhjus, miks Ryanair valis Riia Tallinna asemel. ?Riias elab siiski 800 000 ja Lätis 2,5 miljonit inimest,? selgitas Loik.

Seda, et Ryanairi lendudele müüdi Riiast esimesel nädalal üle 8000 pileti, Loik üllatavaks ei pidanud. ?Kui kuus on Riia lennujaamal reisijaid kusagil 100 000, siis 8000 ei ole väga palju,? rääkis ta.

Viimasel ajal ajakirjanduses poleemikat tekitanud lennujaamatasusid Loik otsustava tähtsusega faktoriks ei pidanud.

Lennujaamatasude võrdlemise teeb keeruliseks see, et erinevad lennujaamad ja -firmad kirjutavad tasudesse erinevaid kulusid. Reisijatasu on Tallinna Lennujaamas praegu 235 krooni ja seda hinda korrigeeriti viimati 2002. aastal. Peale reisijatasu saab lennujaam veel näiteks maandumis-, õhkutõusmis-, müra- ja muud tasud olenevalt iga lennujaama hinnakujundusest.

Tallinna Lennujaama maksupoliitikasse on kriitiliselt suhtunud nende peamine klient Estonian Air, kelle turuosa on hetkel veidi alla 60%.

Estonian Airi asepresidendi kommertsalal Leela Lilloru sõnul on lennujaamatasude alandamine reisijate Tallinna meelitamiseks ülivajalik. ?Tallinna Lennujaama hinnad on kahjuks kallimad näiteks Pariisist, Brüsselist või Stockholmist,? rääkis Lilleorg.

Loik ei nõustunud jutuga lennujaama kõrgetest tasudest. ?Ei tea, kust neid jutte võetakse,? sõnas Loik ?Kui ostate Ryanairi kodulehelt praegu pileti Riiast Londonisse, siis sellele lisanduvad tasud on 450 krooni.? Tema sõnul on Tallinna lennujaamatasud Estonian Airi kodulehel ühed odavamad.

___________________

Riigile kuuluv AS Tallinna Lennujaam on välja kuulutanud korralise konkursi lennujaama juhi kohale tähtajaga 3. september, kuna senise juhi Rein Loigu kolmeaastane ametiaeg on läbi saamas.

Kohale kavatseb kandideerida ka praegune juht Rein Loik.

Lennujaama prioriteetidena nimetas Loik infrastruktuuri edasiarendamist ja reisijate arvu suurendamist.

Loigu sõnul on Tallinna lennujaam tänase seisuga väga konkurentsivõimeline.

Ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumil ei olnud Loigu senisele tegevusele midagi ette heita.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing