EPL: mobiilioperaatorit võib vahetada 100 000 klienti

12. august 2004, 08:12

Esialgsete plaanide kohaselt saab oma telefoninumbriga teise operaatori juurde kolida alates 1. jaanuarist 2005, mida võib kasutada 100 000 mobiiliomanikku.

EMT juhi Valdu Kalmu hinnangu järgi võib Eestis umbes kümnendik või pisut enam kliente operaatorit vahetada. Eestis on jämedalt öeldes miljon mobiiliklienti.

?Tegemist on küllaltki uue asjaga kõikides Euroopa Liidu maades. Rootsis ja Leedus näiteks oli numbriliikuvus väga väike ? mõne protsendi ligi, Soomes aga oluliselt suurem,? ütles Kalm Eesti Päevalehele.

Kalmu sõnul on varem väidetud, et Radiolinja võib saada suurimaks kaotajaks numbriliikuvuse tulemusena, sest EMT rõhub selgelt teenuse kvaliteedile, Tele2 teenuse heale hinnale, Radiolinja aga ei oska kummagi väärtuse kaudu end turul defineerida.

Radiolinja Eesti juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul teeb firma kõik selleks, et numbriliikuvuse rakendumisel uusi kliente juurde saada.

Ka Hiiepuu hinnangul võiks 10 protsenti klientidest järgmisel aastal mobiilioperaatorit vahetada.

Radiolinja turuni?iotsinguid kommenteerides ütles Hiiepuu, et firma oli pikki aastaid turul hinnaliider, kuid loobus sellest positsioonist kvaliteedile keskendudes.

Tele2 Eesti turundusdirektori kt Kristjan Seema hinnangul sõltub numbriliikuvuse tulemus sellest, kui lihtsaks operaatori vahetus klientidele tehakse. 'Täna on siin veel väga palju lahtisi otsi, pole selge, kuidas asi kliendi jaoks välja nägema hakkab,' ütles ta.

Seema sõnul ei lähe ka Tele2 numbriliikuvusele vastu mõtetega kliente kaotada.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing