PM: Eestis valitseb töötajate suhtes hoolimatus

13. august 2004, 08:20

Riigi kulud töötervishoiule on võrreldes Euroopa riikidega väikesed.

Eesti töötajad kannatavad suhteliselt sagedamini kehvadest töötingimustest tuleneva tööstressi ning pikaajaliste haiguste all, kirjutab Postimees.

«Tööstress, mille tagajärjel pole töötaja veel haigeks jäänud, ei väljendu kusagil statistikas,» ütles tööinspektsiooni peadirektor Priit Siitan, kelle sõnul tuleneb stress Eestis levinud halvast töökorraldusest, ületundidest ja nõuetele mittevastavast töökeskkonnast.

Euroopa elu- ja töötingimuste parandamise fondi korraldatud küsitlus näitas, et Ida-Euroopas, sh Eestis, kaebab 40 protsenti inimestest ületunnitööst tekkinud väsimuse üle, mis on kaks korda suurem näitaja kui Lääne-Euroopas.

Eesti kuulub Euroopas esirinda ka pikaajaliste haiguste poolest, mille all kannatab iga neljas tööealine isik.

«Riik pole loonud mehhanisme, mis muudaks tööandjate suhtumist töökeskkonda ja töötajate tervisekaitsesse,» märkis Siitan. «Sarnaselt liiklusohutusega võiks näha ette võimalusi ka töötervishoiu propageerimiseks.»

Tööinspektsiooni nõuniku Tõnu Vare sõnul ei nähta Eestis ühtegi krooni ette ka tööõnnetuste ennetamiseks. Tööohutuse probleemid on Vare sõnul teravad ka teistes Ida-Euroopa riikides.

«ELiga maikuus liitunud riikides esineb surmaga lõppevaid tööõnnetusi peaaegu kolm korda rohkem kui vanades liikmesriikides,» märkis Vare.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing