PM: Tudengite tulv ähvardab kaht Tartu Ülikooli teaduskonda

13. august 2004, 08:28

Lävendipõhine vastuvõtt on Tartu Ülikooli kahe teaduskonna erialadele toomas koolitusvõimsusest kaks korda enam uusi tudengeid.

Kõige hullem on olukord, kui kasutada Tartu Ülikooli vastuvõtutalituse peaspetsialisti Aime Randveeru hinnangut, matemaatika-informaatikateaduskonnas. Randveeru sõnul on jah-sõna õppima tuleku kohta andnud ja ka immatrikuleeritud näiteks matemaatika erialal 132 noort. Lävendi ületajaid oli algul isegi sadakond rohkem, kirjutab Postimees.

Koolitusvõimsuseks on ruumide ja õppejõudude hulga põhjal rehkendatud aga 50 matemaatikatudengit. Sama teaduskonna infotehnoloogia erialal on need arvud vastavalt 103 ja 50.

Seejuures ületab tõenäoliselt õppima tulijate hulk riigitellimuslike õppekohtade hulga kuni neljakordselt.

Samasugune olukord on ka füüsika-keemiateaduskonna keemia erialal.

Ehkki mingi hulk praegu vastuvõetute nimekirjas olijaid võib veel mõne teise kõrgkooli kasuks otsustada või lihtsalt loobuda, ei usu Randveer, et lahkujaid enam väga palju oleks.

Matemaatika-informaatika teaduskonna dekaan Mati Kilp lausus, et kahtlemata toob suur esmakursuslaste hulk kaasa tõsiseid probleeme, millele lahenduse otsimine alles käib.

«Jumal tänatud, Vanemuise tänava suur auditoorium mahutab 400 inimest, põhikursused saab seal ära lugeda, ent õppimisega käivad kaasas ka praktikumid,» ohkas ta. «Peame selle supi kuidagi ise ära sööma.»

Kilp jätkas, et kuna lisaõppejõude pole varnast võtta, tuleb ilmselt praktikarühmad luua suuremad. Õppejõududel tuleb teha rohkem tööd.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing