Soome meediakontsern Alma Media kasvatas kümnendikuga kasumit

Raimo Ülavere 13. august 2004, 13:18

Soome majanduslehe Kauppalehti ning telekanalite MTV3 ja Subtv omanik Alma Media kontsern kasvatas esimesel poolaastal kasumit üle kümnendiku võrra.

Alma Media teenis esimesel poolaastal kasumit 330 miljonit krooni, seda 3,644 miljardi kroonise käibe juures. Kontserni rentaablus oli 9%, rentaablus on kasvanud paari protsendipunkti võrra.

Ettevõtte tegevjuht Juho Lipsanen viitas majandustulemusi kommenteerides kontserni telejaamade reklaamimahu kasvule, samuti näitas pärast kolme aastast langust taas tõusutrendi business-to-business (firmalt-firmale) reklaam. Aastat tervikuna prognoosides tõi Lipsanen välja potentsiaali kontserni ajalehtede tulemustes. Iltalehti, Aamulehti ja Kauppalehti on reklaami saamiseks välja andnud mitmeid lisaväljaandeid. Suurema eriväljaandena hakkab Kauppalehti oktoobrist välja andma nädalalõpu väljaannet Presso, mis hakkab ilmuma Helsingi piirkonnas.

Soomes kasvas TNS Gallupi uuringu järgi meediareklaami maht esimesel poolaastal kokku 4% võrra. Sellest kaks korda kiiremini kasvas aga reklaamimüük televisioonis, reklaam lehtedes kasvas seevastu alla keskmise ehk 3% võrra. Telekanali MTV3 reklaamimaht kasvas poolaastal enam kui televisioonis keskmiselt - üle 11%.

Peamiselt Soome majanduslehte Kauppalehti tulemusi sisaldav kontserni divisjon tegi paariprotsendise käibekasvu, poolaasta kasum kasvas 47 miljoni kroonini, mis teeb rentaabluseks 12%. Divisjoni käibest kolm neljandikku annab Kauppalehti, umbes 6-7% osakaal on ka Baltic News Servicel, kes aga eraldi poolaasta tulemusi ei avalikusta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing