Tööandjate Keskliit: valitsuse maksupoliitika ei soosi Eesti ettevõtjaid

13. august 2004, 11:46

Tööandjate Keskliidu hinnangul on valitsuse eilne otsus tõsta kange alkoholi aktsiisi 15% võrra lühinägelik ning läbimõtlematu.

'Aktsiisi tõstmisega tehakse oluline kingitus välismaistele alkoholitootjatele, mis on vastuolus nii valitsuse lubadustega kodumaise tööstuse edendamiseks kui kõikvõimalike ettevõtluse edendamisele suunatud arengukavadega,' ütles Tööandjate Keskliidu juhataja Tarmo Kriis. 'Valitsus eirab kodumaiste ettevõtjate huve ning on liialt järeleandlik välisriikide survele', lisas ta.

Tööandjate Keskliidu hinnangul tuleb valitsusel teha suuremaid jõupingutusi kodumaise tööstuse konkurentsivõime kaitsel, kuna sellega on seotud Eesti inimeste töökohad ja riigi maksulaekumised. Keskliit prognoosib Lätist pärit kange alkoholi olulist levikut, samuti on oodata salaalkoholi turuosa kasvu. 'Kindlasti peaks valitsus survestama Läti ja Leedu valitsusi, et ühtlustada alkoholiaktsiisid kogu regioonis,' märkis Kriis.

Tööandjate Keskliit ei ole rahul ka valitsuse kütuseaktsiisi poliitikaga. Valitsuse viimase aja sammude tulemusena on enamuses tööstusharudes erimärgistatud diislikütuse kasutamine ettevõtte territooriumil sõitvates masinates keelatud. Selle tulemusena on kohalikud tootjad seatud naaberriikide ettevõtjatega võrreldes ebasoodsamasse olukorda. Erimärgistatud diislikütuse kasutamist mitte-avalikel teedel võimaldavad ka EL direktiivid.

Tööandjate Keskliidu hinnangul ei suuda valitsus oma maksupoliitilisi otsuseid vaadelda tihti rahvusvahelise konkurentsi võtmes ning teeb liialt palju otsuseid ettevõtjate arvamust ära kuulamata.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing