PM: Andrus Ansipit võib oodata ministriportfell

17. august 2004, 08:03

Reformierakond ootab esimehe väljavahetamisega suurkoguni, kusjuures Andrus Ansipit võib oodata lisaks erakonna esimehe kohale ka ministriportfell.

Euroopa Komisjonis voliniku ametis oleva Reformierakonna esimehe Kallase tõenäoliseks järglaseks peetav Ansip kinnitas, et on valmis kandideerima erakonna esimehe kohale, kirjutab Postimees.

«Kõik ülejäänud sammud, mis sellega seonduvad, selguvad novembris toimuva erakonna üldkogu ajaks,» sõnas Ansip.

Nimelt on Kallast tema äraolekul asendav Ansip lubanud valituks osutumisel loobuda Tartu linnapea ametist, öeldes, et lahkub Tartust, kui tal on koht, kuhu minna. Ühe võimalusena on võimupoliitikud pakkunud, et tulevast erakonna esimeest võib Tallinna siirdumisel oodata ministrikoht.

Reformierakonna aseesimehe ja majandusminister Meelis Atoneni sõnul on erakonna esimehel alati esimese portfelli valimise õigus. «Olgu selleks siis majandus-, kaitse- või välisministri koht, tegemist on loogilise erakonnasisese rotatsiooniga ja see jääb täielikult Ansipi otsustada,» ütles Atonen.

Ansipi sõnul on nii tema asumisest ministritoolile kui kindlast ministeeriumist esialgu vara rääkida. «Kõik ministrid on hetkel olemas, kuid samas ei ole miski välistatud,» oli Ansipi kommentaar.

Reformierakonna pressinõunik Peep Lillemägi ütles, et kuigi Ansipi erakonna esimeheks saamise lõplik otsus sünnib üldkogul, on tema valituks osutumine enam kui tõenäoline. Lillemägi sõnul ei ole Ansipile ministrikoha pakkumine erakonna esimehe kohaga ühtses paketis.

«Võrdselt võimalikud on kõik kolm varianti ? Ansip jätkab ka erakonna esimehena Tartu linna juhtimist, või kui üldkogu nii otsustab, pakutakse talle ministrikoha, või asub ta tööle vaid erakonna esimehena,» märkis Lillemägi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing