PM: Tallinn loobus Rävala tee maa alla viimisest

17. august 2004, 08:03

Tallinna linnavõim loobus plaanist viia Rävala puiestee pikendus Pärnu maanteele maa-aluse tunnelina.

Linn kavatseb nüüd heaks kiita projekti, mis näeb ette puiestee jätkamist maa peal ja tooks kaasa seitsme maja lammutamise, kirjutab Postimees.

Eri linnaametitelt juba heakskiidu saanud K-Projekti eskiislahenduse kohaselt läheks rajatav teepikendus sirgena edasi üle Kentmanni tänava, mööduks Eesti Muusikaakadeemiast ja hakkaks pärast Tatari tänavast üleminekut kergelt kaarduma.

Pärnu maanteele jõuaks rajatav pikendus praeguse Sakala tänava, Süda tänava ja Pärnu maantee ristmikul.

Samas lähedal kasvab ka kaitse all olev hõlmikpuu, kuid uus tee hakkab sellest mööduma kümne meetri kauguselt ega sea puud ohtu. Küll nõuab tee rajamine seitsme maja lammutamist.

K-Projekti tegevdirektor Rein Annusver ütles, et ükski teele ette jäävatest majadest pole arhitektuurimälestis ehk kaitsealune hoone. Osad hooneid on aga eraomanduses ja need tuleb linnal veel välja osta.

Seejuures hakkaks pikenduse algus seniste kavade järgi kulgema maja alt, sest Kentmanni ja Rävala puiestee ristumiskohale on kerkimas uus kõrghoone ja teed sellest ümber viia pole võimalik.

Mullu kevadel asus linn arhitektuuribüroo R-Konsult ettepanekul kaaluma võimalust viia Rävala puiestee pikendus Pärnu maanteele maa alt ning linna arhitektuurinõukogu andis ideele ka rohelise tule.

Tunnelile oli aga vastu muinsuskaitse, sest kava eeldanuks mitme kaitsealuse maja mahavõtmist.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing