Esmaspäev 27. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EPL: Tiigiveski pargis Tallinna esimene koerte jalutamise väljak

18. august 2004, 08:01

Eile avati Tallinna kesklinnas Kalevi sisehalli ja Ida-Tallinna keskhaigla vahel asuvas Tiigiveski pargis esimene spetsiaalne koerte jooksutamisplats.

Kesklinna vanema Keit Pentuse sõnul on tal endal suur koer ning temagi on spetsiaalsest jalutuspargist puudust tundnud. ?Koeraomanikuna olen kindel, et platsi hakatakse aktiivselt kasutama,? ütles Pentus Eesti Päevalehele.

Eesti Kennelliidu juhataja Jaak Siinmaa sõnul on tegu eelkõige jooksutamisplatsiga, sest jalutada saab ka igal pool mujal.

?Siia peaksid veel tulema rõngad, reguleeritavad takistused, tunnel ja väravad, mille vahel koerad saavad triblada,? ütles Siinmaa.

Plats läks abilinnapea Jüri Ratase sõnul maksma umbes 200?250 tuhat krooni.

Teede Projektijuhtimise ASi peaspetsialisti Peeter Kase sõnul oli kallimaks osaks aed, mille jooksev ruutmeeter maksab pisut alla 500 krooni.

Käesoleva aasta jooksul rajab linn samasugused platsid kõigisse kaheksasse linnaossa.

Lisaks jooksutamisplatsidele rajatakse ka neli koerte ujumiskohta ? Russalka juurest Pirita poole jäävale rannaribale, Põhja-Tallinnas Sepa tänava lõpus olevale rannaribale, Haaberstis Stroomi ranna Rocca al Mare poole jäävale rannapikendusele ja Meriväljal muulist Viimsi poole jäävale rannaäärele.

8 koerteparki ja 4 ujumiskohta lähevad Tallinnale kokku maksma ligikaudu 2 miljonit krooni.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing