Tallinn käivitab Koplis kolmanda ettevõtlusinkubaatori

Inno Tähismaa 18. august 2004, 15:55

Kolmapäeval, 25. augustil kell 14 avatakse Kopli Ametikooli hoone ruumides (Kopli tn. 98) linna kolmas ettevõtlusinkubaator.

Kopli Ettevõtlusinkubaatori avavad linnapea Edgar Savisaar, abilinnapea Toomas Vitsut ja Põhja-Tallinna linnaosa vanem Enno Tamm, teatas linna pressiteenistus. Linna kolmandaks ettevõtlusinkubaatoriks renoveeriti Kopli Ametikooli III korrus (770 m2), inkubaatori rajamisse investeeriti 5,5 miljonit krooni.

Kopli Ettevõtlusinkubaatoris on 68 töökohta umbkaudu 30 ettevõttele, hetkel on lepingud sõlmitud kuue firmaga, kus kokku 13 töökohta, tõsist huvi inkubaatorikoha vastu on üles näidanud veel seitse firmat. Kopli Ettevõtlusinkubaatori asukakohtadele saab kandideerida kuni 30. septembrini.

Lisaks möbleeritud, arvuti ja lauatelefoniga varustatud ruumidele asub inkubaatori nõupidamisteruum, köök ja sekretäri-vastuvõturuum. Alustavaid ettevõtjaid nõustab kohapeal projektijuht, kasutada saab ka sekretäriteenuseid.

Ettevõtlusinkubaator on linnapoolne tugimeede ettevõtlusaktiivsuse suurendamiseks ja väikeettevõtluse arendamiseks ning seeläbi vahend uute töökohtade loomisele kaasa aitamiseks.

Esimene ettevõtlusinkubaator avati Mustamäel 2002. aasta septembris ning mahutab üheksa ettevõtet, teine inkubaator avati Lasnamäel Dvigateli peahoones mullu maikuus ning annab praegu peavarju viiele väikefirmale.

Väikeettevõtluse projektijuhi Anu Lõhmuse sõnul on uue inkubaatori asukakohtadele kandideerima oodatud kõik, kel on huvi ettevõtlusega alustada. Taotlemiseks tuleb täita internetis <#taotlusankeet=http://www.tinc.ee/failid/taotlusankeet.doc>, mille tähtsaim osa on äriidee kirjeldus ja esialgsed finantskalkulatsioonid (vajadusel nõustatakse taotluse täitmist). Täidetud ja välja trükitud taotlus tuleb tuua linnavalitsuse (Vabaduse väljaks 7) I korrusel asuvasse ettevõtja infopunkti.

'Mustamäel ja Lasnamäel edukalt käivitunud inkubaatorid on tõestanud, et need on väikeettevõtjate jaoks väga olulised tugistruktuurid,' ütles ettevõtlusameti juhataja Kairi Teniste pressiteate vahendusel. 'Huvi inkubaatori asukaks saamise vastu on järjest kasvanud, et inkubaatorid on leidnud oma kindla sihtgrupi.'

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing