Google`i emissioon kütab kirgi

Raivo Sormunen 19. august 2004, 00:00

Aktsiaid vedasid jaekaubandusfirmad Home Depot (+3,3%) ja Staples (+3,6%), mis mõlemad avaldasid tugevad kvartalitulemused ja ühtlasi tõstsid selle aasta kasumiprognoosi. Turul tõmbas suuremat hoogu maha nafta, mille barreli hind kerkis New Yorgi rahvusvahelisel naftabörsil päevasiseselt 46,95 dollarini ehk uue kõrgtasemeni. Makromajanduse poolelt üllatas USAs juulikuu tarbijahinnaindeks, mis loodetud 0,2% tõusu asemel näitas 0,1% langust. Deflatsiooninumbri taga oli kütusehindade mõningane taandumine. Väike number pani spekuleerima, et USA keskpank ei pruugi sel aastal inflatsioonitempo jahutamiseks enam intressimäärasid tõsta ning laenuraha kallimaks muuta. Lisaks rõhutas tugeva majanduskasvu püsimist kaubandusministeeriumi teade, et majade ehitamine kasvas USAs juulis 8,3%.

Euroopa börse hoidsid eile mõõdukas languses probleemid interneti otsingumootori Google aktsiaemissiooniga ja ettevõtete nõrgad kvartalitulemused. Maailma enim kasutatav interneti otsingumootor, mille aktsiaid oleks positiivse stsenaariumi korral saanud juba eile Nasdaqi börsil näha, vähendas aktsiaemissioonis aktsiate märkimisvahemikku 108?135 dollarilt 85?95 dollarini. Suuresti oli hinna langetamise taga viimaste kuude nõrkus välisturgudel, mis on kahandanud oluliselt Google?i atraktiivsust.

Euroopa börse mõjutasid maailma suurima kaevandusfirma BHP Billitoni ja toiduainete tooja Nestle?i alla ootuste tulnud majandustulemused, mis vedasid peaosatäitjad üle 3% miinusesse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:40
Otsi:

Ava täpsem otsing