Diagnostikakeskuse uus omanik soovib kriminaalasja abilinnapea Vitsuti suhtes (uuendatud)

Raimo Ülavere 25. august 2004, 10:02

Tallinna Diagnostikakeskus esitas täna politseile avalduse, mille kohaselt palub algatada kriminaalmenetluse Tallinna abilinnapea Toomas Vitsuti suhtes.

Lisaks Vitsutile soovib Tallinna Diagnostikakeskuse (TDK) kriminaalasja ka endise juhi Agu Kivilo tegevuse suhtes.

TDK uus omanik Janek Ottis teatas pressiteates, et ettevõttes läbi viidud sisekontroll tuvastas, et aktsiaseltsi Tallinna Diagnostikakeskus endine juhatuse liige Agu Kivilo on 4. aprillil 2003 sõlminud määramata ajaks õigusabi osutamise lepingu OÜga Majanduskaitse Büroo. Sooritati ka ettemaks summas 92 000 krooni. Reaalselt Majanduskaitse Büroo Tallinna Diagnostikakeskusele teenust ei osutanud.

OÜ Majanduskaitse Büroo osanik Toomas Vitsut on samaaegselt Tallinna Linnavalitsuse liikmena abilinnapeaks, kelle alluvuses tegutseb Tallinna Ettevõtlusamet ning kelle tegevusvaldkonnaks on tööjaotuse kohaselt muuhulgas ettevõtlus, majanduspoliitika ning linna osalemine äriprojektides.

ASi Ida-Tallinna Keskhaigla ja ASi Lääne-Tallinna Keskhaigla 100 protsendiliseks aktsionäriks oli sel hetkel samuti Tallinna linn Ettevõtlusameti kaudu. Seega esindas abilinnapea Toomas Vitsut otseselt ja kaudselt läbi ASi Ida-Tallinna Keskhaigla ja ASi Lääne-Tallinna Keskhaigla aktsionäride üldkoosoleku 100protsenti ASi Tallinna Diagnostikakeskus aktsiatega esindatud häältest.

Lähtuvalt ülaltoodust palub Tallinna Diagnostikakeskus uurida, kas Toomas Vitsut on lasknud maksta enda alluvuses oleva ettevõtte kaudu raha iseendale ning kas vastav tegevus on kooskõlas Eesti Vabariigi seadustega.

Raepress teatas, et keskkriminaalpolitsei poolt samas asjas juba kaks korda läbi viidud eeluurimise käigus ei leidnud aga kinnitust asjaolu, et antud lepinguga on kuidagi kahjustatud TDK huvisid ja tekitatud talle kahju. 'Vastavalt eeluurimise käigus kogutud tõenditele ka nimetatud teenust osutati,' öeldakse keskkriminaalpolitsei kriminaalmenetluse lõpetamise viimases määruses, mis on koostatud 29. juunil 2004. Kriminaalasja nr 03221000249 menetlus otsustati lõpetada kuriteokoosseisu puudumise tõttu. Viimane uurimine viidi läbi möödunud aasta lõpus esitatud Anders Tsahkna avalduse alusel.

'Sama asja võib ju uurida ka kolmas ja enamgi kord, kuid praegu Diagnostikakeksusega seotud põhiprobleemiga ehk selle aktsiate müügihinnaga pole see uurimine kuidagi seotud, ' ütles kommentaariks abilinnapea Tooma Vitsut.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing