Põlluministeerium ei korralda riigihankeid ja rendib poolmuidu kinnisvara

26. august 2004, 17:23

Riigikontroll auditeeris põllumajandusministeeriumi ning asutus oli mitmel korral jätnud korraldamata riigihanked ning rendib poolmuidu kortereid ja hooneid.

Kokku jättis põllumajandusministeerium riigihanked tegemata enam kui 2 miljoni krooni väärtuses kaupu ja teenuseid ostes. Näiteks osutas OÜ Miku-Manni eelmisel aastal ministeeriumile teenuseid 1,4 miljoni krooni eest, mööblit osteti ASilt Tarmeko-Kommerts 100 838 ja sülearvuteid ASilt Cell Network 99 900 krooni eest. Piir, millest alates riigiasutus peab korraldama riigihanke, on 100 000 krooni.

Riigikontroll avastas ministeeriumist ka korruptsioonivastase seaduse rikkumise. Nimelt töötab põllumajandusministeeriumi riigivara haldamise büroo juhatajana Helje Veer ning sisekontrolliosakonna juhatajana Helje Veeri tütar Kristina Veer. Riigikontrolli hinnangul kahjustab selline olukord siseauditi heas tavas kirjeldatud siseaudiitori sõltumatust ning ei ole kooskõlas korruptsioonivastase seadusega. Selle seaduse kohaselt ei tohi ametnik töötada ametikohal, kus teda vahetult kontrolliv ametnik on tema lähisugulane.

Mitmel juhul avastas riigikontroll, et ministeerium on talle kuuluvad hooned ja korterid andnud rendile oluliselt turuhinnast madalama hinnaga. Kolmes korteris, mis asuvad ministeeriumiga ühes hoones Laial tänaval Vanalinnas elunevad põllumajandusministeeriumi endised töötajad, kes üüri maksavad 3 krooni ruutmeetrilt kuus. Sellele asjaolule on riigikontroll ka varem tähelepanu juhtinud.

Poolmuidu rendib põllumajandusministeerium välja järgmisi hooneid:

Tallinn, Toompuiestee 16 rendileping ASiga Maaleht, rendi hind 35 krooni ruutmeetrilt kuus. Leping sõlmitud 2000. aastal 15ks aastaks;

Tartu, Tuglase 15, 5 korruseline hotell-kontorihoone-elamu. Rentnikuks on OÜ Maaelu Arengu Instituut, rendileping on sõlmitud 1998. aastal 20ks aastaks ning rendilepingu suuruseks on 50 000 krooni aastas;

Tallinn, Vilmsi 53a hoone B-korpus ja garaazh on 1998. aastal 50ks aastaks renditud Põllumajandus-Kaubanduskojale, renditasu 100 000 krooni aastas;

Tallinn, Pärnu maantee 2 hoone on renditud 1998. aastal kuni aastani 2010 ASile Eesti Seeme hinnaga 50 000 krooni aastas;

Tallinn, Vilmsi 53a hoone A-korpus ja garaazh renditud 1995. aastal 10ks aastaks MTÜle Eesti Piimaliit, rendi hind 7900 krooni kuus.

Kõik rendilepingud on põllumajandusministeerium sõlminud klausliga, et rentnikul on õigus renditud vara anda allrendile, kui allrendileping ei ületa rendilepingu pikkust ministeeriumiga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing