Nafta langes, börs tõusis

Alvar Jõgeva 30. august 2004, 00:00

USA börsidel oli rahulik kauplemispäev, aktsiate hinnad veidike kerkisid väikese käibe juures. Tõusule panid aluse makromajanduslikud näitajad. Teise kvartali majanduskasvu korrigeeriti 2,8 protsendile, mis ületas 0,1% võrra analüütikute ootust. Tarbijausaldusindeksit korrigeeriti 95,9 punktile, analüütikud ootasid indeksi väärtuseks 94 punkti. Aktsiaturule mõjus positiivselt ka nafta hinna alanemine.

?Fundamentaalselt on majandus üsna tugev,? ütles Bloombergile Farrell Quinn, kes on Great Companiese varahaldur. ?Nafta hind tõi enne börsi alla, võib-olla oli langus liiga tugev,? lisas Quinn.

Nädala kokkuvõttes tõusis Dow? tööstuskeskmine 0,6%. Laiapõhjaline S&P 500 indeks kerkis 0,8%. Tehnoloogiaaktsiaid sisaldav Nasdaqi koondindeks lisas 1,3%.

S&P 500 indeksi komponent Apple Computer esines väga tugevalt, kerkides nädalaga 12 protsenti. Firma on tuntud trendikate personaalarvutite ja pleierite poolest. Tugevust näitasid ka teised nn Silicon Valley aktsiad.

Käesoleval nädalal tuleb tähtsaid makromajanduslikke näitajaid. Väga oluline on augusti tööjõuraport ja töötuse näitaja, mis avaldatakse reedel. Investorite tähelepanu koondub ilmselt makronäitajatele, kuna majandustulemuste hooaeg on läbi saanud, tuleb veel vaid üksikuid raporteid.

Kuigi viimane nädal lõppes turul positiivsel territooriumil, on käive jäänud väga madalaks. Ühelt poolt on see seletatav puhkuseperioodiga Ameerika Ühendriikides, kuid teisalt ei pruugi aktsiahindade tõus jätkuda. Arvestades möödunud nädala järsku naftahinna langust, oleks oodanud aktsiaturult tugevamat esinemist.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing