Morgan Stanley strateegid eelistavad Euroopa firmade aktsiaid

Romet Kreek 31. august 2004, 00:00

Euroopa firmade kasumid kasvavad kiiremini, aktsiad on odavamad ja firmad on vähem tundlikud nafta hinna suhtes, põhjendasid USA investeerimispanga Morgan Stanley strateegid.

?Me näeme järgmisel aastal Euroopa aktsiatel oluliselt paremat tootlust võrreldes USA aktsiatega,? kirjutasid Morgan Stanley strateegid.

Euroopa aktsiad on sel aastal kohalikes vääringutes ületanud USA aktsiate tootlust.

Järgneva 12 kuu jooksul kasvavad Euroopa firmade kasumid 21 protsenti, mis on suurem kasv, kui pank prognoosib USA firmadele.

Euroopa aktsiad on USA omadest odavamad, eriti kiibitootjate, meedia-, telekommunikatsioonifirmade ja transpordikompaniide omad.

Euroopa aktsiad kauplevad 11,4kordse prognoositud 2005. aasta kasumi juures. See kasumiprognoos ei sisalda firmaväärtuste mahakandmisi. USA aktsiaturu analoogseks numbriks on 16,3.

Euroopa sõltub naftast vähem kui USA. 11 triljoni dollarilise majanduse koguproduktiga USA tarbib 20 mln barrelit naftat päevas. 10,5 triljonilise majanduse koguproduktiga Euroopa Liit tarbib 13,5 mln barrelit naftat päevas.

USA on tundlikum ka intressitõusu suhtes. Panga andmetel on umbes 45 protsenti USA tarbimislaenudest seotud muutuva intressimääraga. Suurem osa tarbimislaenudest on aga Euroopas võetud fikseeritud intressimääraga.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:41
Otsi:

Ava täpsem otsing